• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
olej u svíček!!!!
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
brumlik1
Sunday 23 October 2005 - 01:26:27
Host
Při výměně svíček u mé omegy C rv99 2,2 benzín jsem zjistil že jsou zatopeny olejem. po vyndání svíček olej stekl zpět do motoru a po nastarování se vypálil (bílý dým z výfuku) Nemá někdo zkušenost čím to může být způsobeno?? nějaké těsnění, nedej bože prasklá hlava!!!! Nevím jestli to spolu souvisí, ale tak jednou za 3 měsíce musím dolít vodu do chladiše cca 0,5 l

DÍKY za každou radu

Email
Tlumex
Sunday 23 October 2005 - 07:13:05
Host
mrkni semhle ma to podobny priznaky! Jinak az se vrati riwal urcite ti da podrobnejsi echo
Odkaz
JardaB
Sunday 23 October 2005 - 09:14:32
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Nevim presne u tohodle motoru, ale vetsinou to tece pod vikem na hlave, pokud je plastove, tak je to skoro tutovka. Ja to mel u V6, tesneni jsem nemenil ale z obou stran prilepil silikonovym tmelem a ani nekapne. Jo a svicky sly behem par mesicu do pr... normalne jsou na nich zvenci videt prurazy, doporucuju radsi vymenit, aby neco nevzaly s sebou. Ta voda ubyva podezrele, ale je mozny ze to spis nekde tece ve spojeni hadic atp, takhle maly unik neni moc poznat.Taky proverit,jestli poradne tesni vicko na nadrzce (musi drzet pretlak) Hlavne jestli netece do oleje, ale zas takhle maly prusak by se asi ani neprojevil.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
qpc
Sunday 23 October 2005 - 12:02:09
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
většinou netesní těsnění pod víkem a olej se protlačuje směrem ke svíčkám.Doporučuji originální těsnění neb ty neorigo jsou asi o fousek tenčí a za chvilku to je to samé...

Případ č.2,pokud ti to žere vodu a bude se to zhoršovat,hledal bych příčinu jinde..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


marek
Tuesday 25 October 2005 - 23:57:58
Host
JJ chce to origo těsnění i když je dražší oproti druhovýrobcům ale vyplatí se to - 2X výměna s neorigo těsněním a pokaždé to teklo.
Potéorigo těsnění a neteče.
Palic
Wednesday 26 October 2005 - 07:30:58
Host
all: ja nechavam vjetsinou puvodni tesneni (pokud neni potrhane) a zamaznu ho z obou stran cervenym silikonem urceny na mista s teplotou vyssi jak 130°C.... mam uz tak tesneni pod vanou, tesneni pod vikem prevodofky, vodni pumpu a dokonce jsem tim oplacnul cidlo na hladinu oleje kde mi to teklo i pri vymene O-krouzku...... a uz ani kapka.... tento silikon je mazlavej a po cca 12hodinach zvulkanzuje a je znej guma (dost tezko se to pak dava z tesneni dolu)..... takze kdyz vezmu ze silikon stal 200,- a tesneni pod vanu stoji 600,- tesneni pod viko prevodofky 550,- tak se to vyplati........ a to z toho silikonu moc neubylo......
qpc
Wednesday 26 October 2005 - 08:16:30
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Palic: no,to jsem už zkoušel,nepopírám,že to funguje ale má to své nevýhody.měl jsem ucpanou odvzdušnovací hadici z ventilového víka,která jde zpět k sání.Tim pádem vznikal ten tlak oleje a ten se tlačil ven.Pokud tam dá člověk těsnění a nezjistí prvotní příčinu problému,může ho klidně za chvilku měit podruhé.Takže ne vždy je to JEN vymačkané těsnění.

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Palic
Wednesday 26 October 2005 - 10:18:32
Host
qpc: no jasny......... to je samozrejmy ze se musi nejprve jisti pricina poskozeni tesneni........ pak teprve to davat do kupy.......
riwal
Wednesday 26 October 2005 - 10:43:11
Host
Tlumex napsal ...
mrkni semhle ma to podobny priznaky! Jinak az se vrati riwal urcite ti da podrobnejsi echo
Odkaz




Myslim, že v tomto vlákně je řečeno vše.
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2101 sec,0.1788 z toho dotazů.