• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vrtule chlazeni
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Vranoch
Monday 03 October 2005 - 12:12:03 Citovat
Host
Zdar kolegove,
Muj 2.5TD ma chronicky problem s vrtuli chlazeni, resp. s viskozni spojkou, ktera vrtuli unasi. Spatne rozepina nebo je porad sepnuta, takze to auto ma zvuk jako startujici tryskac. Sehnal jsem uplne novou original Opel (puvodni byla BMW) a dela to samy. Je trochu sepnuta i pri studenym motoru. Na chvili pomuze protocit motor na vysoke otacky, to se potom odtrhne a chova se jak bych ocekaval. Mate nekdo podobny problem, nebo vam chladici ventilator neni slyset?

diky Vranoch
bruno
Monday 03 October 2005 - 21:06:35 Citovat
Host
No já když to ráno nastartuju tak do asi 85 C to nehučí a vychutnám si 6válcový zvuk. pak to sepne a má to zvuk jak vysavač.kamoš to odpojil uplně ale bez toho se to přehřívá-akorát na delší vzdálenost ne.já si myslím že ta vrtule to taky trochu brzdí.
prtka
Tuesday 04 October 2005 - 09:40:30 Citovat
Host
Vranoch odhaduju,že to bude někde zaoxidovaný kontakt,třeba u klimy jestli máš nebo u jakokoli čidla chlazení nebo klimy jak už jsem řekl.Rozeber všechny kontakty kolem chladiče a mrkni na ně jestli jsou vpořádku ,jestli nějaký není tak zaoxidovaný,že by tam třeba chyběla ta tyčinka co ti kontakt přitlačuje.Pokud ano tak tam strč třeba nějakéj drát ,aby jsi díru zmenšil nebo vyměnit konektor.Pokud je spoj zaoxidovaný ,tak řídící jednotce se předávají špatné informace a ta spouští větrák neb si myslí je je přehřáto
Vranoch
Tuesday 04 October 2005 - 14:07:19 Citovat
Host
tohle musi byt nejaky ciste mechanicky problem, protoze ta vrtule je unasena tzv. viskozni spokou, ktera by se mela dle meho nazoru chovat tak, ze za studena se volne protaci hridel vuci zbytku na kterem je pripevnena vrtule. Ta se tudiz sice trochu toci, ale jenom velmi volne. Kdyz se spojka ohreje, tak by se mel zvetsit odpor mezi hrideli spojky a zbytkem a vetrak by se mel tudiz roztocit vic. Zadna elektrika tam nevede. Problem je ale v tom, ze me se to toci porad. I s fungl novou spojkou. A ptam se, jestli je to jenom muj problem, nebo jestli je to normalni.

diky Vranoch
Anonymní
Tuesday 04 October 2005 - 15:08:07 Citovat
Host
Já po zahřátí motoru žádný zvláštní zvuk neslyším spíš naopak motor se po zahřátí utiší.Když tak nad tím přemýšlím ani neregistruju že by se točili vrtule u chladiče. Zdenek
lubter
Tuesday 04 October 2005 - 17:53:56 Citovat
Host
Vranochu,buď rád,že se točí.Ať ťe ani nenapadne ji sundavat,pak to stopro uvaříš!Na ten zvuk tryskáče si musíš zvyknout,ta vrtule se bude točit pořád,více čí méně.Řadovej 6-ti válec se velice špatně chladí a voda by nestačila,proto je tam ta vrtule.Máš pravdu,že bez tý vrtule je ten zvuk motoru úplně super,ale to se nedá nic dělat.
Čau Luboš
bruno
Tuesday 04 October 2005 - 19:14:05 Citovat
Host
Jo je to čistě mechanická spojka-žádná eletrika tam nevede.Ta vrtule se točí pořád-i když je to studený.někdy míň někdy víc-podle teploty
Tomis
Saturday 08 October 2005 - 20:38:21 Citovat
Host
Jelikoz mi odeslo lozisko na visco spojce tak mi predloni v zime (2003/2004) nekdy asi v lednu, odletela vrtule uplne. No zustala v tom plastu co je za chladicem kolem vrtule, tak jsem ji vyndal a od te doby jezdim bez ni. A nejam moc to nesetrim, jediny kdy se to hreje je nad 170 a jednou se mi ohralo, pri 5 lidech, plnym kufru a s karou za autem do takovyho dlouhyho tahlyho cca 10-12% stoupani. asi na 110, elektornika to omezi, asi se nejak vypne turbo, pak to nejede temer vubec, ale drzi aspon rychlost, do te doby nez se to drobet zase ochladi. Nikdy za ty dva roky to neprelezlo nez tech 110. Jeste dodam ze elektricky ventilator mam take pouze jeden, jelikoz to bylo bouchly na predek (od predchoziho majitele) a ten tam dal jen jeden. Taky jsem se toho bal, ze kdyz bude vedro, nebude zbyti a budu muset objetovat finanz na visco spojku.
Asi na dovolenou v lete do Recka to nebude, ale do zdejsich krajin to bohate uchladi tak jak to je.
PS: Mozna se pristi rok do toho recka vydam, kde bych mel hledat nejlevnesi visco spojku? vrtuly mam dobrou, jen vadny lozisko u visco, a vymenu ta visco s. asi nevydrzi /samy hlinik a zalisovano/
Mejte se
Tomis
_________________________________________________
Opel Omega Caravan B 2,5TD

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2077 sec,0.1776 z toho dotazů.