• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
životnost motoru
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jirka
Sunday 02 October 2005 - 20:30:32 Citovat
Host
Rob 2 napsal ...
No, jenom naprostý trouba přiloží pod kotel studenému motoru. Takový by se asi na tahačích dlouho neohřál - zapečené kroužky (přinejmenším) nestojí jenom práci samotnou, ale auto potom nevydělává, což se zpravidla šéfům nelíbí. O cenách oprav se raději nezmiňuji. _s103 Rozhodně to není jako u nějaké prskavky 2,5 litru.

No z vlastní zkušenosti můžu vyprávět: Jezdím na tahačích a tak jak říkáš,příjdu do práce nastartuju a pak dělám teprve ty věci před jízdou ,stazka ,kotouček,papíry v kanclu.No jaké bylo moje překvapení když mi zaměstnavatel vyčinil že doslova :na jakou pí.. plácáš naftu.No zkoušel jsem mu vysvětlit že se snažím auto ohřát,ale neuspěl jsem,že prej u osobáku taky nastartuješ a jedeš.No tak to okecávám že utíká vzduch z návěsu ale nevím jak dlouho mi to bude žrát.No co ,nakonec je to jeho auto.Ale takovejch lidí je asi víc.
Rob 2
Sunday 02 October 2005 - 20:57:13 Citovat
Host
Tak ten ....zaměstnavatel(???) toho asi moc neví. Snažil bych se rychle najít jiného. Tento pán by Ti určitě dal "udělaný" motor s úsměvem na rtech k náhradě. Samozřejmě je rozdíl, jestli bydlím u Kolína, nebo někde v kopcích. Ale pokud máš naloženo, tak to jde ztěžka i po rovině (také mám tyto zkušenosti na soupravách) Já to mám do kopce všude okolo (asi bydlím v díře, či co), takže ohřát motor je nutnost. Tedy vlastně není, pokud je dost peněz na nový
Arnie
Sunday 02 October 2005 - 21:12:41 Citovat
Host
No ono to zahrivani na volnobeh neni taky uplne idealni. Kdyz sem za mlada lital, tak sme zahrivali motory na zvysenym volnobehu - lip to maze a driv se to ohreje. S nakladakama nemam moc zkusenost (par jizd s tahacem Tatra na letisti), ale co si pamatuju, tak se taky po startu zahrivaly pri castecnym zatizeni motoru.
Anonymní
Tuesday 04 October 2005 - 19:36:59 Citovat
Host
Toto není tahač ale ráno když nastartuju než se rozjedu nechám chvilkumotor protočit než se rozjedu a pak jedu tak aby šly otáčky na max 2000.až když je teplota 90C tak "jedu"
Rob 2
Tuesday 04 October 2005 - 19:44:07 Citovat
Host
Arnie: Těžko pojedeš se 40 tun těžkou soupravou do kopce stylem "lehká noha". Tam poznáš i stopání 1%, takže to ohřátí na místě je mnohem menší zlo. Samozřejmě můžeš jezdit kolem kostelní věže na redukovanou jedničku, ale jenom do chvíle, než po tobě někdo vystřelí, nebo přestaněš vidět pro kouř z výfuku _s103
Rob 2
Tuesday 04 October 2005 - 19:51:55 Citovat
Host
Anonymní: Dobré, ale nezapomínat na to, že je hlavně důležité, aby motor netáhnul! Tzn.: nejen nevytáčet, ale i nezatěžovat. Asi se ale k němu chováš slušně, jak jsem to pochopil.
All: Jeden z důvodů: Ztuhlý olej se nestačí stírat a zapéká kroužky na pístu, který se ohřeje velice rychle. Ostatní (pružnost, pevnost, dilatace) je nadlouho.
Arnie
Tuesday 04 October 2005 - 19:54:33 Citovat
Host
To je mi jasny, ze v kopcich je to blby. My sme to s tou Tatrovkou delali tak, ze sofer sedel v kabine a drzel otacky motoru trochu vejs nez na volnobeh - nechci ale poucovat - vim o nakladacich hovno. V aeroplanu je to trochu slozitejsi...
PN
Tuesday 04 October 2005 - 21:39:33 Citovat
Host
To Arnie: Co jsi lital a kde? Taky delam neco do litani - i kdyz v posledni dobe je to spis udrzovani papiru - neni cas. Jo kde jsou ty doby, kdy se litalo 60-80hod/rok.
Petr
Arnie
Tuesday 04 October 2005 - 21:46:02 Citovat
Host
Ja uz sem si papiry nechal projit. Silene to podrazilo od ty doby kdy sem se tomu venoval. Vetrone sem prestal litat, jakmile sem cuchnul k motorum ... Lital sem v Benesove, Chrudimi a v Praze na Tocny. V 15-ti L13, pak Orlik, vosa, sohaj, Z-126, Z-226, Z142. Parkrat sem se proletel nakym podomacku vyrobenym ultra-sracem _s103 a nejvetsi kuriozita Brigadyr (bez preskoleni )
Arnie
Tuesday 04 October 2005 - 21:49:32 Citovat
Host
A co ty? Je videt, ze mame podobnej vkus: 2.2DTI a litani ...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.5452 sec,0.4880 z toho dotazů.