• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
spotřeba
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
standa
Wednesday 28 September 2005 - 16:46:12 Citovat
Host
Za kolik jezdí Opel Caravan 2.5tds. Děkuji. S.
Tlumex
Wednesday 28 September 2005 - 17:50:23 Citovat
Host
koukam vyberovy rizeni jako svina , ale kdyz si projdes diskuzi uz se tady o tom moc napsalo o vsech motorech do omegy
Martin
Wednesday 28 September 2005 - 19:03:44 Citovat
Host
Mě to žere -město 8,8-9L/100km
dálku jsem se dostal i na 6,9, ale většinou 7,5
2,5td kombi rv99 170tis najeto
Vodník
Friday 30 September 2005 - 21:12:46 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Stando, já sice nevím přesně, co je to to "s", mám "td", Ale spotřeba je rozumná, Ten můj vrt, co mám na Kavkaze, na to docela stačí. Když nejedu někam daleko. A když jo, dohodnu se s OPEC a oni zvýší těžební kvóty. Takže zatím bez problémů.
Tomis
Saturday 08 October 2005 - 21:02:27 Citovat
Host
ted jezdim na olej, a ted kdyz se ochladilo tak tam davam asi 15% nafty aby byl ridsi.
Spotreba na poslednich 2000 km mam 8,1 l/100km. skutecna spotreba ne podle PC. PC jeste nemam
Nijak moc to nesetrim, mesto cca predpisy+15-30km/h mimo cca predpisy+20-40km/h.
S naftou mi to zere do 9,5, ale to uz musim fakt hodne honit a pneu 235/45 17". ted mam 225/45 17" a mam spotrebu do 8,5. Jinac na zimnich 195/65 15" mam tak o litr min. Mozna to bude taky tim, ze v zime jezdim podle predpisu tj. cca o 40 km/h min mimo obec tech 90-100 kdyz je snih na silnici. nevim proc se vsichni trousi 50 ale za to se dobre predjizdeji
Jinac na ten stolni olej dle mych subjektivnich pocitu, min kouri, lepsi tahne od spodu, nesmrdi, jen voni rizky, kdyz pristavam (teda zastavuju) nebo vyjizdim z garaze spotreba nizsi nebo max srovnatelna s naftou. Jedina nevyhoda, ze ho v supermarketech prodavaji jen po 1litrovych balenich, nevite nekdo o nejaky lisovne (mlynu), kde by mi to dali aspon do kanistru nebo barelu?
Mejte se
Tomis
_________________________________________________
Opel Omega Caravan B 2,5TD
Tlumex
Saturday 08 October 2005 - 22:00:22 Citovat
Host
v plzni sem potkal kadeta co moc pekne vonel po hranolkach! Nema to chybu ale cerne kouril fest! placama nebyl ani videt _s103
klubo
Saturday 08 October 2005 - 22:24:47 Citovat
Host
tak je vidět že cena nafty je schopná někoho dovýst k obětování motoru, až se ti to vysere tak si spočítej kolik desetikorun si ušetřil a kolik tě bude stát motor............
Tomis
Sunday 09 October 2005 - 00:23:57 Citovat
Host
To ten kadet mel nejak divne sestelovany, oproti nafte u mne neni videt vubec nic co by zavanelo po nejakych sazich.

2Klubo: Muzes mi vysvetlit jaky negativa pro motor ma spalovani oleje misto nafty? Jedine minus je viscosita pri nizsich teplotach a u nekterych typu aut zalezi na provedeni palivovych trubicek aby je nerozeziral olej. Jinak ma vetsi mazaci schopnost, coz je motoru jiste nevadi. Pouze za studena vetsi detonace, coz je opet zpusobeno viscositou. v okolnich statech na dostavaji lidi dotace, za to, ze jezdi na rostliny olej. Existuji tzv. prestavbove sady, ktere obsahuji 4 ventyly, prutokovy ohrivac a nadrzku. Pro start a ohrati motoru maka motor na malou nadrzku /treba i kanistr/ nez se motor zahreje a pak ventili prepnou na olej s tim ze protyka ohrivacem aby lepe prochazel filtry,
Mimo jine omega ma primo vyhrivany filtr.
Za dalsi Pan Diesel pred mnoha a mnoha cca 100 lety vymyslel 1. dieselův motor, ktery byl pohanen olejem sice s podzemnice olejne (arasidu) tj. rostlinym olejem, zadna nafta, to maji za nasledek az rafinerie
Tak mi rekni jaky jiny negativa to ma pro motor.
Ted mi to zhruba vychazi tak, ze za 2 nadrze plny zaplatim cenu jedne, takze i kdybych mel na kazdou nadrz kupovat novy palivovy filtr tak usetrim temer tisicovku. Jelikoz najezdim rocne celkem dost. cca 40-50 tisic. tak si to spocitej co se vyplati
za 50 tisic dneska uz koupis celou Omegu
Jirka
Sunday 09 October 2005 - 01:17:00 Citovat
Host
No já si taky myslím že motor je stavěnej na určitý palivo a to by se mělo dodržovat.Seta nebo ekonafta byly vyvinutý přímo pro spalovací motory a jaká to byla sračka.Když máš předepsanej benzín Natural 95 tak tam taky nedáváš Speciál nabo dokonce technickej.V dobách kdy se ještě prodávala ta ekonafta bylo její užívání u některejch novejch aut bráno jako porušení záručních podmínek.Já osobně na olej nejezdím protože nepotřebuju aby mě motor vyšplouch až to budu nejmíň potřebovat.
JardaB
Sunday 09 October 2005 - 08:29:21 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ale je fakt, ze auta ktery jsou ojetu takhle levny a zaroven nenazrany si o ten olej primo rikaji, myslim,ze se az tak moc nestane, mam omegu V6 a o motor se moc nebojim, kdyz tak koupim novou celou omegu

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2159 sec,0.1738 z toho dotazů.