• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
2,5 TD-vada čerpadla?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martin
Saturday 17 September 2005 - 21:15:24 Citovat
Host
Ahoj, mám 98, 2,5 td , 200tis najeto, nastartuji jako prd,za studena vše ok, a jak se to trochu ohřeje:rozjedu na 1 a když chci přeřadit tak ve chvíli když padaj otáčky a já řadím tak se rozsvítí oranžová kontrolka vad na čerpadle atd,otáčky spadnou já pustím spojku a přidávám ale nic-nereaguje to naplyn,musím počkat cca 2sec a pak to začne reagovat, to samé se děje při jiných stupních.Dále když chvíli brzdím motorem tak následně přiopětovném přidání mi to 2-3x cukne jako by to vždy na jednu otáčku bylo bez nafty.filtry všechny nové,nafta nepadá.Měl jsem to na počítači:vady:snímač zdvihu jehly a servotyčka v čerpadle.snímač jsem nechal proměřit a je ok.DOTAZY: má někdo podobné zkušenosti a jak to řešíl,má někdo skušenosti s opravou čerpadla -jestli není lepší zakoupit nové, či jestli stačí jen elektrická část.
lubter
Sunday 18 September 2005 - 10:46:01 Citovat
Host
mám podobnej problém,občas mi to taky udělá,ale opravdu jen velice zřídka.Jen ta oranžová kontrolka-řídící jednotka motoru mi dost často problikne,vždy když pustím plyn a spadávaj otáčky a já zařadím jiný převodový stupeň.
Na diagnostice to neukázalo žádnou chybu,ale prý to je špatná hlava čerpadla.Tak mi to bylo řečeno.Prý se to bude postupně zhoršovat až mi to nebude startovat.A oprava čerpadla to sice vyřeší,ale cca 20tis Kč.Ale už jsem to tu několikrát řešil,projdi si historii,tuším to je nazvaný -přichcípávání motoru-problikávání kontrolky řídící jednotky atd.
Čau Luboš Email

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1574 sec,0.1345 z toho dotazů.