• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: vectra tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
angel eyes
Přejít na stranu  1 2 3 ... 12 [13] 14
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Pavouk
Thursday 16 October 2008 - 14:52:28 Citovat
Host
Tak to mlžení sem řešil stejně jako u blinkrů co sem měl před AE.Jestli máš AE od Sonaru tak můj postup: protože nemám vyhřívanou garáž tak sem auto hodil na sluníčko světlama a otevřel všechny ,,víčka'' žárovek aby mohl vlhký vzduch pryč ze světel.Po odmlžení sem na každém (víčku) odlepil záslepku která je vedle vývodu na káblíky.Záslepka je zalepena páskou.Uprostřed je dírka která dle mého názoru musí být volná aby mohl kolovat vzduch a vlhkost mohla ven.Takhle sem to řešil už na zmíněném blinkru a zatím mám s AE pokoj.Ani náznak vlhka.Tak uvidíš ty a kdyby ne tak si to lehce přelepíš.Hodně zdaru čauec
Cesťák
Thursday 16 October 2008 - 20:20:11 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
@FREEZ: Tak ty xenony mají úplně jiné motorky než žárovky. Znamená to, že VB má 3 druhy motorků.
@MARTAS: Sorry, měl si naprostou pravdu. AE jsou stavěny na motorky, které jsou na žárovkových parabolách. Jsou vně světla a jdou skutečně normálně vyměnit kus za kus. Ten, kdo má žárovková světla jen provede výměnu těles světel.
Motorky v xenonech jsou umístěné uvnitř světel, jsou mnohem větší a upevňují se dvěma šrouby. Na AE se bez úpravy vůbec nedají použít. Vedou do nich 4 kabely oproti třem na žárovkových světlech.
O reklamaci se nepokouším přesto, ze mě prodejce ubezpečoval, ze stačí jen přehodit konektor. Deset tisíc za nejlevnější xenonová světla nejsem ochoten zaplatit, navíc bych je musel nějak rozpárat a doplnit o motorky a ostatní, i když možná to dodají rozebrané.
Zkusím upravit motorky tak, aby šly do AE. Dám vědět, jak jsem dopadl.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas
Thursday 16 October 2008 - 20:29:42 Citovat
Host
Cesťák napsal ...

1. Znamená to, že VB má 3 druhy motorků.

2. O reklamaci se nepokouším přesto, ze mě prodejce ubezpečoval, ze stačí jen přehodit konektor. Deset tisíc za nejlevnější xenonová světla nejsem ochoten zaplatit, navíc bych je musel nějak rozpárat a doplnit o motorky a ostatní, i když možná to dodají rozebrané.



1. No neni to tak uplne pravda, motorek ve xenonu je soucasti celyho toho svetla a treba v katalogu jako samostatny dil neni vubec - i to muze byt duvod proc je originalni lampa tak draha.

2. No, ale to protoze nikdo nepocita s tim, ze se to bude meni ta origo xenonove, pokud to vymenim za normalni lampy, ma prodejce pravdu.


[ Upraveno Thursday 16 October 2008 - 20:31:33 ]
Čelda
Sunday 19 October 2008 - 19:19:19 Citovat
Host
Pavouk napsal ...

Tak to mlžení sem řešil stejně jako u blinkrů co sem měl před AE.Jestli máš AE od Sonaru tak můj postup: protože nemám vyhřívanou garáž tak sem auto hodil na sluníčko světlama a otevřel všechny ,,víčka'' žárovek aby mohl vlhký vzduch pryč ze světel.Po odmlžení sem na každém (víčku) odlepil záslepku která je vedle vývodu na káblíky.Záslepka je zalepena páskou.Uprostřed je dírka která dle mého názoru musí být volná aby mohl kolovat vzduch a vlhkost mohla ven.Takhle sem to řešil už na zmíněném blinkru a zatím mám s AE pokoj.Ani náznak vlhka.Tak uvidíš ty a kdyby ne tak si to lehce přelepíš.Hodně zdaru čauec


Taky jsem řešil mlžení AE a vůbec mě nenapadlo,že tam ta záslepka na každém víčku je.
Odlepil jsem všechny a zatím dva dny pokoj.Předtím bylo světlo z 1/3 zamlžené a srážela se vevnitř vlhkost na plastu.
Doufám že to tak vydrží. Pic.
_;
gekk
Sunday 19 October 2008 - 19:37:28 Citovat
gekk
Uživatel #1467
Registrován: Saturday 05 April 2008 - 21:55:07
Příspěvků: 52
Čelda napsal ...

Pavouk napsal ...

Tak to mlžení sem řešil stejně jako u blinkrů co sem měl před AE.Jestli máš AE od Sonaru tak můj postup: protože nemám vyhřívanou garáž tak sem auto hodil na sluníčko světlama a otevřel všechny ,,víčka'' žárovek aby mohl vlhký vzduch pryč ze světel.Po odmlžení sem na každém (víčku) odlepil záslepku která je vedle vývodu na káblíky.Záslepka je zalepena páskou.Uprostřed je dírka která dle mého názoru musí být volná aby mohl kolovat vzduch a vlhkost mohla ven.Takhle sem to řešil už na zmíněném blinkru a zatím mám s AE pokoj.Ani náznak vlhka.Tak uvidíš ty a kdyby ne tak si to lehce přelepíš.Hodně zdaru čauec


Taky jsem řešil mlžení AE a vůbec mě nenapadlo,že tam ta záslepka na každém víčku je.
Odlepil jsem všechny a zatím dva dny pokoj.Předtím bylo světlo z 1/3 zamlžené a srážela se vevnitř vlhkost na plastu.
Doufám že to tak vydrží. Pic.
_;


Taky se mě nelíbilo to mlžení, AE jsem namontoval ve středu a hned ještě věčer to bylo zamlžený, stejně tak každý den až do dnes kdy jsem dopoledne odlepil ty záslepky. Vypadá to že je to opravdu řešení, mám ale trošku jinej dotaz. Za těch pár dní co se to mlžilo, a následně kondenzát po to plastu zevnitř stékal se mně na jednom světlometu vytvořili zevnitř jakoby mapy, prostě fleky po té stékající vodě. Není to moc vidět ale nelíbí se mi to. Tušíte jak by to šlo odstranit - případně jestli jde z AE bez problému odmontovat ten přední čirý plast, vyčistit a nasadit zpět?


Astra J Sports Tourer A17DTE
Zafira B Z18XER -- ve světě
Vectra C 1.8 16V / (Z18XE) / Steinmetz like -- ve světě
Vectra B 2.0 16V Sport / (X20XEV) / Steinmetz design paket -- ve světě
Digiklima RGB backlight >>

KopA
Monday 20 October 2008 - 00:12:38 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
gekk: světla(o) musí tak jako tak ven. Pokud to bude vypadat nerozebiratelně (což si myslím že jo), protože oddělávací byly snad jen světla se sklem a to ještě byly navíc přilepený nějakým tmelem. Musel bys to odříznout a potom slepit (páč to bude podle mě svařený VF).

Můžeš zkusit jednodušší řešení. Oddělej ze světla vše co půjde a nalej do něj destilovanou vodu. Tak 5mm až 1cm hladinku (sleduj to zespoda = musíš to mít tím čirým dolů). Tak minutu - dvě s tím kvedlej jak když vyvoláváš fotky. Potom to někudy šikovně ze světla vylej a nakonec nech to světlo doma vyschnout (tentokrát tím čirým nahoru). Na topení bych to nedával protože se to potom hodně paří a opět to stéká.

Takhle jsem to dělal u zadního světla a výsledek perfekt. Teď vypadá jak nové a svítí víc než to druhé jak je zevnitř vyčištěné včetně parabol.
Budu to muset udělat časem i u druhého. _;

Eventuelně ti pomůže zOdiaC ten ví jak oddělat ten "akrylát" viz. Odkaz (bohužel fotky už časem vzaly za své).

[ Upraveno Monday 20 October 2008 - 00:34:15 ]

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Čelda
Monday 20 October 2008 - 06:49:40 Citovat
Host
Teď je otázka , jestli je to opravdu tak špatné aby museli světla ven a dělat takový obštrukce.
V tom světle je pořád vlhkost kterou je třeba vysušit. Odendat krytky,vyndat žárovky a vem třeba fén na vlasy a suš , ono to půjde.

Jinak AE rozebrat jdou. Jsou ze dvou částí lepeny na takové hmotě jako je hermetic.
Viděl jsem to rozebrané na Ochcávce a je to vopruz práce , potažmo je po záruce kdyby něco.

To KopA : Cí boha,nevím jestli bych do předního světla neco lil !!!
V zadním je to celý plastové , ale v předním jsou paraboly a elektroinstalace k AE kroužkům !! __;
šátec
Sunday 22 August 2010 - 18:31:11 Citovat
Host
mam problem umejch lamp asi neni kam dat to naklapeni odkaz , nenasel sem kam to strcit ten moturek naklapeni poradte prosim

dopsal sem odkaz na lampu
Brenky
Sunday 22 August 2010 - 19:12:51 Citovat
Host
no, prodejce ani nepise jestli se jedna o elektricky nastavitelne lampy, takze tezko rict.
pokud se ale dobre pamatuju, tak v miste kde ma prijit motorek byla takovy "cudel" ktery drzi vnitrek lampy aby se nehybal pri preprave ci jakekoliv manipulaci...v aute to nahrazuje prave ten motorek....zkus pohledat a vyndat to...pak tam jen strc origo motorek.
šátec
Monday 23 August 2010 - 12:34:43 Citovat
Host
super mam to , ono se tim cudlem da i nastavovat nahoru a dolu manualne , tak jen se prohodi za moturek ajeto _;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 ... 12 [13] 14  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1436 sec,0.1053 z toho dotazů.