• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Lanovody VB 18 16v
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Thomas
Tuesday 21 June 2005 - 06:58:59 Citovat
Host
Čau kluci, potřebuju vyměnit lanovody od ručky (jsou totálně v háji), chci e zeptat, jestli uľ jste je někdo měnil a jestli netuąíte kolik asi stojej?
Díky Thomas
Yper
Tuesday 21 June 2005 - 08:42:53 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já je měnil na VéBé 2,0Di 16V Caravan.
Nekupoval jsem je v Opelu, ale v prodejně s ND pro různá auta. Musíą uvést, co za typ auta máą, rok výroby a případně obsah či modelovou řadu.
Příąly do týdne a stály cca 1260 Ká.
Není to bůhvíjak sloľité, ale díky rzi se na tom můľeą vyvztekat.
1) sundat oplastování ruční brzdy na středovém tunelu a pak povolit napínací ąroub pod ručkou
2) tam, kde lanovody končí u zadních kol, je nejlepąí je říznout flexou (já mám Multidremel).Konce lanek na bubnokotouč půjdou vyháknout, ale konec bovdenu v zaráľecí objímce ti půjde ven asi aľ po prostříknutí a vymlácení nějakým trnem - kovová trubička nebo tyčka.
3) Je lepąí, kdyľ svěsíą výfuk z gumových silentbloků(alespoň trochu), protoľe se ke vąemu lépe dostaneą.
4) dostaneą dva lanovody, které končí na jednom kovovém vahadlu - ten je právě ukončen pod výfukem. Bohuľel oproti jiným autům oba dva lanovody nekončí pod ruční brzdou (na jejím vahadle). Z páky ruční brzdy vede jedno lano v bovdenu (to tam musí zůstat), které se pod autem musí zajistit na tom vahadle, které dostaneą spolu s bovdeny - tohle je ta nejhorąí práce.
5) nové lanovody mají na sobě navlečeny silonové válečky, které se zacvakávají do objímej pod autem.
6) Mezi výfukem a podlahou bývá plechová vloľka, která jednak odhlučňuje a jednak sniľuje hluk. Já ji pod tím posledním dílem nemám, takľe o to to bylo jednoduąąí.
7)Pokud jseą trochu zručný, tak se toho zase neboj - v závěrečné fázi je kolikrát lepąí pracovat ve dvou - kvůli napínání - vůli vlastní páky ruční brzdy.
pak si najdi ve starąích rubrikách jak se seřizují zadní pakny, aby kdyľ máą lanovody ti to jeątě fungovalo - je to jednoduąąí neľ výměna lanovodů.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Yper
Tuesday 21 June 2005 - 08:46:37 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
bod 6) ..jednak odhlučňuje - správně má být ..."působí proti sálavému teplu".

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1519 sec,0.1104 z toho dotazů.