• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
stržený závit na výpusti mot.oleje
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
bubák
Thursday 09 June 2005 - 11:05:33 Citovat
Host
Zdravím vąechny,
mám strľený závit na výpusti mot oleje,omega B caravan 2,5TD,95.
Můľete někdo poradit co s tím, napadla mě závitová vloľka, ale nikdo to nechce udělat, v případě ľe bych musel koupit olejovou vanu máte někdo představu kolik stojí a nevíte někdo o nějaké starąí.
Zatím díky.
freez
Thursday 09 June 2005 - 11:26:18 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
bubák:jaký tam sou vůbec vyny plech nebo hliník ?

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Anonymní
Thursday 09 June 2005 - 13:24:02 Citovat
Host
přeříznout na větąí jestli je tam material a dát jiný ąroub.
bubák
Thursday 09 June 2005 - 13:47:08 Citovat
Host
Je to hliník, a to s tím větąím závitem mě taky napadlo , je to stejný jako dávat tu vloľku jenom zůstává stejný ąroub,ale protoľe je to hliník a materiálu tam moc není tak se nikomu do toho nechce .Proto jsem uvaľoval i o nějaké starąí vaně.
zatím dík.
Petris
Thursday 09 June 2005 - 16:31:24 Citovat
Host
Tenhle problém jsem uľ taky řeąil.Zajed na kanál vypust olej a seľen sy nějakýho obyčejnýho soutruľníka at ti vyřeľe větąí závyt a udělá nový ąroub .vanu nesundávej mě celá oprava vyąla na 300Kč
bubák
Friday 10 June 2005 - 10:03:09 Citovat
Host
O.K. zkusím někoho sehnat.Dám vědět jak to dopadlo.Zatím dík.
Jirka
Sunday 10 July 2005 - 20:14:32 Citovat
Host
Také jsem řešil problém se špatným zavítem,bylo to sice v jiném případě,ale je to taky řešení.Problém je v tom že tu vanu musíš sundat.Každopádně hliník je kov který se dá zavařit a pak znova řezat závit.Já to řešil u nás ve svářečské škole.Je potřeba zjistit kde u tebe v okolí svářejí v ochrané atmosvéře.(Opravny hliníkových hlav motorů,svář. školy,větší fabriky.)
Václav
Monday 11 July 2005 - 00:43:00 Citovat
Host
bubák napsal ...
co s tím, napadla mě závitová vloľka, ale nikdo to nechce udělat

Proč to nechce nikdo udělat?? Tato technologie není pro daný účel vhodná, anebo ji nikdo ve tvém okolí nemá? Nejznámější typ závitových vložek viz např. Odkaz
Rob2
Monday 18 July 2005 - 20:07:25 Citovat
Host
Málo materiálu? Nejméně 11mm tloušťka v místě závitu (původně M12). Musel jsem také přeřezat na M14x1,5 protože nějaké pr.se původní M12 strhalo. Dotahovací moment původního je 20Nm, takže pokud to někdo vezme silou, závit pochopitelně udělá: "Pá pá!" Vřele doporučuji adaptér na kolmé navedení závitníku!!! A není nezbytné vanu dávat dolů! Jenom dobře vyčistit (vhodně zahnutý drát postačí) od špon vnitřek. Stejně jich tam moc nebude, protože zůstanou nalepeny olejem na závitnících a navíc je stále vytékající olej vyplavuje ven.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1837 sec,0.1433 z toho dotazů.