• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Rucni brzda
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
TomF
Thursday 26 May 2005 - 08:26:20 Citovat
Host
Je mozne seridit rucni brzdu u VeBe (zadní kotouce) jednoduse - bez pouziti servisu
Yper
Thursday 26 May 2005 - 08:41:18 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jistě!
1)povolit ąroub pod plastovým krytím ruční brzdy
2)sundat pravé kolo a kontrolní díru v bubnokotouči postavit na 12tou nodinu
3) tímhle otvorem vsunout ąroubovák a rozpínací rohatkou (ozubená matička) točit směrem dolů tak dlouho, dokud jde s bubněm točit
4) ten samý princip pouľít i na levém kole, ale musí se s rohatkou točit zase nahoru
5) dotáhnout napínací ąroub lanovodu pod ruční brzdou tak, aby i při největąím tahu ruč, brzdy se zastavila na max. 7. zubu
6) rozjet se dopředu a mírně zatáhnout ruční brzdu (pozor - bouchne to!) a ujet s ní několik desítek metrů (i 100m)
7) tím se rovnoměrně obě strany sjedou
pak případně opět mírně dotáhnout napínák pod ruční brzdou!
9) dozadu nám ale VéBé budou stejně pořád brzdit na ho*no, proto raději vľdy jeątě zařazuj zpátečku!
10) brzdy máą seřízené - pokud ovąem uľ nejsou v háji pakny!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
TomF
Thursday 26 May 2005 - 09:09:34 Citovat
Host
Dík za rychlou odpověď. Zkusím to.
TomF
Sunday 05 June 2005 - 10:36:27 Citovat
Host
No tak nakonec mně zatím vystačil bod 5 - napnutí lanovodu. Chtěl jsem před tím sundat opěrku, ale ty čtyři kříľáky nahoře to nevyřeąily, tak jsem to tam nakonec nechal, ale o to hůř se vyndává to plastový krytí ručky.
Na tu opěrku je nějaký fígl?
pr»ka
Sunday 05 June 2005 - 10:58:40 Citovat
Host
TomeF,nevím co jsi chtěl udělat, jestli seřídit ručku nebo seřídit ruční brzdu,pokud ruční brzdu,tak vąe ąpatně a udělej to podle popisu Ypera,napnutí lanek se ąteluje jen ručka, ta bohuľel nebrzdí jestli máą ruční brzdu dobře seřízenou poznáą tak ,ľe ji zatahneą a nesmíą se rozjet ,pokud jo ,tak postup Ypera
TomF
Sunday 05 June 2005 - 19:25:30 Citovat
Host
Jestli mám ruční brzdu opravdu dobře seřízenou, poznám pouze na testu brzd (teda alespoň já).
Teď ji mám nastavenou tak, ľe kdyľ ji zatáhnu o cca 7 zubů, tak se nerozjedu a o to mi ąlo. Před tím se dala zatáhnout aľ nahoru a téměř nezabírala.
pr»ka
Monday 06 June 2005 - 06:22:50 Citovat
Host
V tom případě jsi neměl seątelovanou ručku,tak si ji seąteloval a jsi král,no vidíą jak jsi ąikovnéj stejně si myslím ,ľe si měl udělat celý postup od Ypera neb se ti ta ručka za chvíli povolí zase a kdybych se k tomu jeątě měl vyľvéjknout ,tak se vůbec divím Yperovi, ľe ti tak nádherný postup vůbec psal,protoľe ho psal min. 2x před tím a jeątě myslím i Riwi.Já jsem minulý týden dělal to samé co ty ,ale poctivě u VeBe a naąel jsem si ten postup v poradně díky vyhledávání a vůbec jsem nepotřeboval kvůli tomu zadávat nové téma,kdyľ uľ tu tak planě tlachám,tak bych chtěl poděkovat Yperovi za krásné vysvětlení,protoľe podle tak krásného návodu to udělal i takový trotl jako jsem já
[ Upraveno Po čen 06 2005, 06:37 ]
Yper
Monday 06 June 2005 - 08:31:47 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Pr»ka: zase se nepodceňuj!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1573 sec,0.1063 z toho dotazů.