• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
prasklé těsnění pod hlavou ?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
karkuku
Tuesday 04 March 2014 - 19:51:05 Citovat
Host


Ahoj Oplisti , mám problém mou Vectra B 1,6 16V z r.97 - najeto 160.000 - pokud to není stočený *JOKINGLY* Auto, resp. motor se najednou se začal chvět na volnoběžné otáčky a v malých rychlostech (do40km/h) ztratil výkon a zvuk to má jak když to jede jen na 3 válce ... Od 40kmh když se to rozvalí tak to celkem jede normálně -nechvěje se ... Doma jsem se zkusil podívat na svíčky , ale zhrozil jsem se když jsem zjistil že \"fajfky\" zapalovacích kabelů stojí celé v oleji . Někudy se tedy dostal olej nad svíčky . Svíčky nebyly zrovna šedivě opálené jak by měli být ale byly celé zakarbované do černa - je fakt že auto teď ćoudí jak stará Avie . Nerozumím tomu (laicky si říkám jestli není prasklé těsnění pod hlavou válců) , je mi jané že mi to tu na foru neopravíte , jen se chci zeptat co by to mohlo být a co můžu čekat v servisu - abych nebyl za úplného blbce ... Díky za každý příspěvek *THUMBS
Colommbo
Tuesday 04 March 2014 - 21:03:29 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Netěsní víko ventilů, proto se zpod něho ke svíčkám dostává olej. V 99% to svíčkám ale nevadí, se ztrátou výkonu to nemusí mít vůbec souvislost. Kup nový těsnění, sundej víko ventilů a těsnění vyměň... Pokud motor hodně čoudí, může být problém s těsněním dříků ventilů nebo pístními kroužky (při větším nájezdu km tyhle motory na kroužky celkem trpí.) Nech změřit kompresní tlaky ve válcích.

[ Upraveno Tuesday 04 March 2014 - 21:07:20 ]

W124 E320 Coupé - u mě dobrý

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1753 sec,0.1501 z toho dotazů.