• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Meriva :: MERIVA :: Meriva motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Chybový kód 0141
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
J.F.
Friday 14 June 2013 - 12:21:06 Citovat
Host
mám benzinovú merivu, motor Z14XE. už 3 deň mi svieti kontrolka na poruchu emisii. vyťukal som si chybový kód podľa tohto návodu Odkaz ..... a vysvietilo mi závadu 0141 Poškodenie (prerušenie) v obvodu vyhrievania sondy 2 (P0141 O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank 1 Sensor2). Predpokladam, že ide o 2 lambda sondu. chcel by som sa spýtať či niekto nevie poradiť v týchto veciach
1, je nutná hneď výmena tej sondy, alebo existuje nejaky postup ako premerať elektrické vedenie k tej sonde, či nie je problém v nej. Alebo nejaky postup ako po domácky premerať správnu funkciu tej lambda sondy
2, okrem toho že to svieti voz ide bez problemov. žiadne trhanie, žiadné obmedzenie vo výkone, spotrebu neviem ešte posúdiť. jedná sa nie o riadiacu ale o diagnostickú sondu a keď je problém len vo vyhrievaní, ktoré má byť akčné len okamíh, kým lambda sonda nie je nahriata a potom sa to asi vypne. Je možne odložiť túto opravu na neskorší čas... po lete.
ajča
Thursday 20 June 2013 - 21:25:19 Citovat
Host
jestli se to ukáže ve spotřebě, pak to třeba vyměnit. Kamarád mi zrovna o tomhle říkal.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1813 sec,0.1368 z toho dotazů.