• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Katalyzátor Omega 3.2V6
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
wisastar
Sunday 13 January 2013 - 13:58:04 Citovat
Host
Asi jenom dve. Auto ma najeto 165 tis a meneny nebyli. Jezdim teda na plyn ale hlasi to ze je spatna jedna sonda a sviti kontrolka motoru. A zere mi to 18 litru plynu (2.6 V6).

Jeste by me zajimalo jak poznam ktery konektor je na kterou sondu? Vsechny 4 jsou stejne a kdyz sem menil automat tak sem si nebyl jistej jestli sou zapojeny spravne.
wisastar
Sunday 13 January 2013 - 13:59:57 Citovat
Host
Nekdy ta kontrolka zhasne a vydrzi to treba tyden. Pak se zase rozsviti. Ty sondy chci stejne vymenit preventivne. Vymenim je i s vahou vzduchu.
Kraťas
Sunday 13 January 2013 - 15:31:51 Citovat
Host
nebi007 napsal ...

Jake hodnoty lambdy vykazovaly? nedavno jsem resil stejny pripad na OC 2.2. Kolik ma auto najeto a byly nekdy meneny sondy? Jestli sondy ukazuji nejakou konstantni hodnotu s treba mirnou korekci tak tvz. zamrzly a jsou po smrti. spravne maji hodnoty pulsovat v presne periode od 0,1 - 0,8V. Mam video pred a po vymene lamby a tam je videt hezky rozdil. Na OC 2.2 jsem vymenil pouze prvni ridici sondu, ta druha ma kontrolovat kat ale zamrzla tak sikovne ze mi nedela problemy. Jinak tu sondu jsem mel vymenit daleko driv, auto mnohem lepe jede a spotreba sla vyrazne dolu 1,5-2l. Po tomto zjisteni jsem se zajimal i o lamby na OC 3.0 a tam bylo to same - zamrzle lamby ktere menili hodnoty pouze v zavislosti na teplote. v autokelly jsem vychytal vyprodej a koupil 2 lamby za 224kc Vycitam si ze sem jich nevzal vic, ted za jednu tu samou chteji 2100kc.


Auto má teď na tachometru 153 tisíc, ale kolik má najeto doopravdy, to je samozřejmě otázka - nejsem první majitel. Když jsem ho kupoval, mělo údajně 95 tisíc, což odpovídalo i údajům v servisce, ale myslím si o tom své. Záznam o výměně lambda sond z předchozí historie není, já je neměnil také. Ale podle výsledků měření nevypadají na to, že by byly nefunkční. Na přední lambdě vypadal grafický výstup z měření jako velmi pěkná pravidelná sinusovka, jedna křivka jako druhá, všechny prakticky se stejným maximem i minimem, zhruba v té úrovni, kterou uvádíš. Podle mého názoru ukázkový průběh pro funkční lambda sondu. Na zadní lambdě byl průběh o něco posunutý, víc rozkolísaný, některé výkyvy byly větší a některé menší, ale mezní hodnoty byly prakticky stejné, jako na přední lambdě. A pro obě řady válců to vypadalo prakticky stejně. Žádná z lambda sond se nechovala tak, že by stabilně vykazovala stejné nebo podobné hodnoty. Pokud to správně chápu, při správné funkci katalyzátoru by napětí na přední lambdě při konstatních otáčkách motoru mělo pravidelně kolísat, jak si řídící jednotka opakovaně obohacuje a ochuzuje směs - a tak se mi taky obě přední lambda sondy chovají. Na zadních lambdách by také měla být křivka pravidelná, tvarem by měla kopírovat křivku přední lambda sondy, ale maxima i minima by měly být při správné funkci katalyzátoru menší (křivka by měla mít plošší tvar) - což by mělo odpovídat jinému složení spalin za katalyzátorem. U mě bohužel obě zadní lambdy dosahují podobných mezních hodnot, jako přední
nebi007
Sunday 13 January 2013 - 20:26:21 Citovat
Host
Kratas: jestli jsi to meril takhle dukladne osciloskopem a sondy tvori pekne sinusovky tak si take myslim ze jsou v poradku.
nebi007
Sunday 13 January 2013 - 20:32:37 Citovat
Host
Wisastar: rozpoznani konektoru bych udelal pomoci diagnostiky. postutne je budes pripojovat a na diagnostice uvidis kde je pripojena a kde neni.
wisastar
Sunday 13 January 2013 - 22:56:12 Citovat
Host
nj ale takovou momentalne nemam
Fastarrow
Monday 08 December 2014 - 00:53:40 Citovat
Uživatel #4873
Registrován: Friday 11 July 2014 - 23:39:27
Příspěvků: 3
a jak to dopadlo? Fastarrow

OPEL OMEGA 2,6 132KW LPG 07/2003 ELEGANCE CARAVAN

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2254 sec,0.1781 z toho dotazů.