• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Množství paliva v nádrži
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Cesťák
Tuesday 02 October 2012 - 08:49:04 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Ahoj, tímto Vás chci seznámit s chybou, které jsem se dopustil a která mi málem pokazila dovolenou.

Jel jsem trajektem z Benátek do Řecka a ve frontě na trajekt si krátil čas plánováním cesty po řecku v navigaci. V nastálem zmatku jsem nechal rádio s navigací zapnuté. Měl jsem jej totiž nastaveno na nanuální ON/OFF.
Těm znalejším už se asi rozlévá úsměv po tváři, pro ty ostatní: Trajekt jede 26hodin. Přesto, že mám baterii 81Ah, když jsem, jako velký frajer v řecku stiskl tlačítko na klíčku, nestalo se nic! Ihned jsem se svým malým problémem seznámil italskou obsluhu lodě, která začala běhat o poznání rychleji a chytajíc se za hlavu, volali: "automátiko, automátiko". Kéž by se to stalo někomu jinému, já bych se tak bavil!
Poté, co jsem se s nimi zhádal, že až do Patras s nimi prostě nepojedu, odněkud přitáhli startovací vozík a dali mi čuchnout. Jestli tam měli 12, nebo 24V a kam dali plus vůbec nevím, byl to stres. Výsledkem je, že jsem alespoň zařadil neutrál a vystrčili mě z lodě.

Byl jsem v neděli v osm hodil večer v řecku na molu s nepojízdným autem a začínala mi dovolená plná klidu a pohody.
Řekové jsou stále ještě milí a nápomocní lidé. Přijel ke mě maník, který tam tahačem nakládá návěsy a měl kabely na 12 i 24V. Připojil baterii, kde je plus jsem zjistil až v servisce, na baterce to poznat není, jenže motor prostě odmítal chytnout. Tak jsem řekovi řek, že si zavolám asistenci a odjel. Ani pivo v plechovce si nevzal.

Jak se smrákalo, tak se začaly na molu objevovat auta lidí jedoucích do Ankony. Narazil jsem tam na partu německých tuningářů a ti, po cca hodině zkoušek a testů a dobíjení, způsobili, že motor naskočil. Nastartovali jej lakem na vlasy.
Prý má tento model problémy s podtlakem v nádrži. Já nechtěl platit drahou italskou naftu, takže jsem měl v nádrži jen cca 5-8 litrů. a při startování s vybitou baterkou se zavzdušnilo dávkovací čerpadlo.

V euforii jsem jim dal karton piva (to mě potom trochu mrzelo), karton radlera (to mě zpočátku nemrzelo, ale manželka se postarala, že mě to nakoc přece jenom mrzelo) a pro děti manželčinýho plyšáka (to mě mrzí ještě nyní a asi dlouho bude) Ale nelituji toho, ti lidé byli báječní.

Pro každého, kdo se chce poučit:
- u VeC je lepší skoroplná, než skoroprázdná nádrž.
- všude jsou dobří lidé, takže žádný stres.



Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

JardaB
Tuesday 02 October 2012 - 09:18:48 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Hezke, ale klacek automatu jde snad odblokovat rucne, kdyz se sunda manzeta, je tam cudlik...??? Mam v tom praxi, funguje mi to nejak na h...o i s baterkou

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Martas
Tuesday 02 October 2012 - 09:48:41 Citovat
Host
No tak pokud nekdo nevi, ze kazdy automat jde "odblokovat" a neprecte si navod ...







... se pak nemuze divit ze je za Vo**
Cesťák
Tuesday 02 October 2012 - 10:22:09 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Martas napsal ...

No tak pokud nekdo nevi, ze kazdy automat jde "odblokovat" a neprecte si navod ...







... se pak nemuze divit ze je za Vo**


Ty nezklameš.

Samozřejmě, že jsem Vů.. Ne však proto, že nevím, jak odblokovat automat, asi bych našel spoustu věcí, které Ty nevíš a va Vo.. bych tě nepovažoval, to už záleží na povaze člověka, jsem vů.. proto, že jsem nechal vybít baterii.
Ve stresu, který na odjíždějící lodi byl se, věřím, nikdo v několikasetstránkovém manuálu rychle nezorientuje.
Tu informaci jsem dal jen pro pobavení, za důležítou považuji informaci o množství paliva.

Abych ušetřil Martase psaní, ano, jsem vů.. že nevím, že 5l v nádrži je málo.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Legend
Tuesday 02 October 2012 - 10:34:26 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Mě to teda pobalivo dost
Naštěstí mám benzín + LPG, takže vždycky v autě jedno palivo zbyde, když druhé dojde, ale na baterku si musím dávat pozor, protože mám v medvědu Keyless-go a tudíž nemám zámek volantu, ale elektronicky se mi zamyká řadící páka a bez baterky bych z P nevyřadil bez vrtačky nebo flexy asi nikdy _;

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Cesťák
Tuesday 02 October 2012 - 11:53:20 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Ono s tou elektrikou to až takový drámo nebylo.
Startovací vozík dokulili rychlostí blesku, takže asi nejsem jediný.
Šokovalo mě to, že to prostě ani s kabely nešlo nahodit.
To se pak člověku honí hlavou vysoké cifry na odpálený PC apod.
Ta nafta mě ani ve snu nenapadla.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas
Tuesday 02 October 2012 - 13:39:36 Citovat
Host
Kazdy typ automatu by mel jit odblokovat aby se auto dalo odtalcit, nalozit atd ...

U novejch Opelu je k tomu specialni "tycka" ktera se strci zboku do volice a odblokuje se ale jde to jenom mezi P a N.
JOB
Tuesday 02 October 2012 - 17:12:58 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Legend napsal ...

Mě to teda pobalivo dost
Naštěstí mám benzín + LPG, takže vždycky v autě jedno palivo zbyde, když druhé dojde, ale na baterku si musím dávat pozor, protože mám v medvědu Keyless-go a tudíž nemám zámek volantu, ale elektronicky se mi zamyká řadící páka a bez baterky bych z P nevyřadil bez vrtačky nebo flexy asi nikdy _;

Mercedes je unikát Je to snad jediný auto který opravdu nejde odblokovat pokud nemáš proud. Pro takové případy mají v servisech takový volnoběžky. Je to vlastně blbinec kterej namontuješ mezi kolo a náboj kola,tudíš se kolo volně točí a náboj stojí. Jinak jsem zatím odblokoval všechno. _;

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1412 sec,0.1034 z toho dotazů.