• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Led svetla pro denni sviceni!
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Rudla
Monday 08 August 2011 - 12:21:24 Citovat
Host
Dobry den,mel bych zajem a uvazuji o namontovani led svetel pro denni sviceni do predniho narazniku u Omegy "B"Muzete mi nekdo prosim poradit do ktereho mista by se to dalo dobre namontovat,kudy protahnout draty atd?popripade jaky typ mate namontovany vy?

Montazi techto svetel chci usetrit alternatoru,baterce a mozna i trochu paliva dik za vsechny info a rady...
mates
Monday 08 August 2011 - 12:51:19 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Na hovno...vyprdni se na to.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Lhex
Monday 08 August 2011 - 18:02:46 Citovat
Host
mates napsal ...

Na hovno...vyprdni se na to.

proč? fakt je že na omegu je není moc kam dát, ale ušetří žárovky a plasty DEPA. I když dneska už asi žádná omega nejezdí celý dny, aby se to nějak výrazně projevilo. Jinak mimochodem, pozoruju, že povinný svícení už asi bylo zrušený... :_:n
Stepo
Tuesday 09 August 2011 - 08:55:54 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
Na Omegu se de facto nedaji dat tak, aby to vyhovelo legislative, bylo to bez zasahu do komponentu auta a jeste plne k uzitku - tedy svitilo dopredu a ne na strany.

I pri pouziti svetel do oblouku zjistis, ze jedine vhodne misto je pod mrizkama vedle mlhovek. Tam to vyhovi zakonu, bude svitit jak ma....jen je treba vrtat naraznik a pokud to chces mit hezke, tak i rezat a pilovat - tedy nevratny jev v pripade, ze Ti levna LED svetla za rok zhasnou :/

Ja to dal do mrizky chladice - svitej pred sebe, mrizka je za par kacek, takze az dosvitej, poridim novou....ale legislative to nevyhovuje ani nahodou. Mezi nimi je malo mista a od kraju jsou daleko. Nicmene zatim me kvuli tomu nikdo nestavel a policie to moc neresi.
Uz jsem dokonce videl i par aut se svetly por rameckem SPZ a take jezdej.
Na technickou to ale bude nutne sundat....
mates
Thursday 11 August 2011 - 09:18:32 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Lhex: já měl na Omeze Helly, takže jsem tam žádný šetření světel řešit nemusel. Za 4 roky každodenního svícení mi prdly žárofky asi 2x, takže jsem ještě ušetřil. A to jsem měl modulek na automatické rozsvěcování světel, kdy se po nastartování samy rožly po 5ti fteřinách parkovačky a po dalších 5ti potkávačky, zadní světla svítila, nesvítilo osvětlení SPZ a palubka. Pro mě absolutně vyhovující šystém...

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
JOB
Thursday 11 August 2011 - 21:44:25 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jen by mě pánové zajímalo kolik jste vlastně za dobu užívání světel které pořádně nesvítí, autu nesluší a o legislativě nemluvě ušetřily ???

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Stepo
Monday 15 August 2011 - 07:45:15 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
Neresim finance, ale jine aspekty - Omega mne dobiji 13,6V stabilne...a to se mi zkratka nelibi. Takze jezdim na LEDky, xenony odpocivaji a baterka si chrochta blahem ( tedy zatim )
Lhex
Monday 15 August 2011 - 11:05:29 Citovat
Host
jak jsem psal, na omegu se mi nepodařilo je umístit, ale omega mi toho ročně moc nenajede. Na toyotě je to o pohodě - nastartuje se a jede se, neztlumí se osvětelní přístrojovky a když se rozsvítí normální světla tak LED samy zhasnou. Navíc myslím, že LEDky, pokud to nejsou šunty, tak jsou ve dne líp vidět...
Kutulin
Thursday 18 August 2011 - 19:25:17 Citovat
Host
No já mám tu novou super holku Vectru C dovezenou z D, která má světla s AFL a řekl jsem si, že zatím tam přídavná světla dávat nebudu. Jezdím tedy zatím na mlhovky a zatím jsem od půlky června najezdil více jak 5000km bez pokuty. Mám obavy, že pokud do nárazníku udělám díru, tak už mi tam půjde mraky soli a jiného bordelu hlavně v zimě. Podotýkám, že nešetřím nic jiného než xenony, čočky a ten AFL naklápěcí systém. Pokud bych měl obyč. světla tak to vůbec neřeším...
JardaB
Thursday 18 August 2011 - 19:30:24 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Proc je problem umistit SPDS vedle mlhovek misto mrizek do nejakeho bastlu ktery by tam sednul??? Zatim jsem se k tomu nedostal ale mel jsem to tak nejak vymysleny.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1341 sec,0.1034 z toho dotazů.