• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
baterie
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
bubák
Tuesday 29 March 2005 - 14:42:21 Citovat
Host
Zdravím ,
mám takovej problém:ráno přijdu k autu je rozsvícenej display palubního počítače a vybitá baterie.Nechal jsem auto i baterii proměřit u elektrikáře i na diagnostice,nikde nic nenaąli .Jediné co mi řekl elektr. ľe je dost volný klíňák,ale ten je nedávno měněnej.Předem dík za radu,
mám omegu 2,5td z r.95.
Lib
Tuesday 29 March 2005 - 14:56:53 Citovat
Host
no von display si neco malo veme, u vebe jsou tam 4x1.2W ale to dava dohromady tak 0.4A to za noc s dyzlackou baterku ani nehne ... nejelo treba radio? Nejak spatne zapojeny trebas, kazdopadne display by display svitit nemel (leda bys zmackl cudl na zobrazeni hodin nebo pustil radio)
[ Upraveno Út bře 29 2005, 02:57 ]
bubák
Tuesday 29 March 2005 - 15:13:25 Citovat
Host
radio má odnímatelnej panel a ten beru s sebou,jestli je ąpatně zapojený to netuąím,uľ jsem to tak koupil a display chvilku po vypnutí motoru zhasne sám .Byla tam stará baterka, teď jsem jí vyměnil a vydrľela tři dny.Elektrikář mi tvrdil ľe je volnej klíňák a ľe můľe prokluzovat a tím to ąpatně dobíjí a pak prý stačí málo,ale to se mi moc nezdá.
Yper
Tuesday 29 March 2005 - 16:26:47 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Chce to změřit napětí při běľícím motoru. Pokud jsi klíňák měnil a neskáče, tak by to nělo být O.K.
Jde také o to, jakou baterku jsi koupil - myslím, ľe jen na zvláątní přání zákazníka ji před prodejem nabijou a to asi jen někde a spolehnout se na to nemůľeą. I novou baterku je dobré před instalací do vozu nabít - vybít a nabít. Myslím, ľe v tvém případě nemusela být správně nabitá.
1) Zkontrolovat napětí při běľícím motoru - 13V je málo a 13,7-14V O.K. (2000-2500 ot/min)
2) Odstavit vůz a vąechno vypnout. Odpojit [+] kontakt na baterce a do série vřadit multimetr s nastaveným průchodem do 10A a změřit průtok proudu. Pokud máą jeątě alarm, tak spínač pod kapotou motoru smáčknout a zajistit a zapnout alarm. Odběry by určitě neměly přesáhnout 1A (to je ohromný proud!). Správné nebo přibliľné hodnoty ti řekne sám elektrikář.
Pokud se průtok bude blíľit téhle hodnotě a nebo ji přesahovat, tak někde je zakopaný pes.
Napětí měř na baterii - pokud bude nízké, tak měřit jeątě i na altíku zvláą». Altík dávat můľe, ale el. relé, které přepouątí přebytky na baterii můľe být vadné a pokud je nízké i na altíku, tak je vadný buď diodový můstek nebo sám altík.
Tohle vąe samozřejmě platí pro případ, ľe klíňák neprokluzuje a s řemenicí alternátoru řádně točí!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Tuesday 29 March 2005 - 17:40:24 Citovat
Host
1A neni nijak ohromny proud, to je blba 12W zarovka, cili necely jedno zadni svetlo u vebe Ale je zase pravda, ze kdyz to bude bastit neustale, tak za 50-60 hodin mas baterii kaput
[ Upraveno Út bře 29 2005, 05:41 ]
NIO
Tuesday 29 March 2005 - 19:02:29 Citovat
Host
bubák85.160.139.109 napsal ...
Zdravím ,
mám takovej problém:ráno přijdu k autu je rozsvícenej display palubního počítače a vybitá baterie.Nechal jsem auto i baterii proměřit u elektrikáře i na diagnostice,nikde nic nenaąli .Jediné co mi řekl elektr. ľe je dost volný klíňák,ale ten je nedávno měněnej.Předem dík za radu,
mám omegu 2,5td z r.95.


vadna spinaci skrinka. nerozepina tzv 15tka.
bubák
Tuesday 29 March 2005 - 19:07:00 Citovat
Host
OK,zkusím doporučený postup a dám vědět jak to dopadlo.Zatím díky za rady.
bubák
Tuesday 29 March 2005 - 19:11:49 Citovat
Host
Zdravím NIO,
co to přesně znamená 15tka?Nemohl by jsi mi to popsat troąku víc?Je to sloľitá oprava ,nebo to zvládne i amatér jako já?Předem Děkuji za odpověd.
Mike
Wednesday 30 March 2005 - 00:46:18 Citovat
Host
15ka je to, co se sepne po otočení klíčkem do polohy, kde se rozsvítí kontrolky
takľe to asi NIO myslel tak, ľe sice vypneą klíček resp. zapalování, ale zůstane někde slepený kontakt
bubák
Friday 08 April 2005 - 10:06:09 Citovat
Host
Zdravím pánové,
tak jsem tam kde jsem byl.Jel jsem za elektrikářem,řekl jsem mu co a jak.proměřil baterii,dobíjení,odběr z baterie při zamčeným autě,skouknul i spínací skříňku a nic,takľe stará písnička o klínovym řemenu.Fakt je ľe byla horká řemenice u altíku,tak jsem objednal orginál opel,vyměním ho a uvidíme. _rendek

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1955 sec,0.1608 z toho dotazů.