• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Seřízení světel
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Freerider
Monday 16 November 2009 - 09:46:54 Citovat
Host
Ahoj, tak jsem tady opět po dlouhé době a opět s dotazem. Jdou nějak seřídit světla u OC? Popíšu problém. Na autě jsou xenony, automatický štelování funguje. Akorát ta světla svítí strašně do země a to tak, že opravdu přemýšlím nad tím, že se v tom někdo vrtal. Auto mám rok, nikdy jsem si toho nevšiml, až včera, když jsem jel potmě z chalupy a měl jsem pocit, že mi svítí jen jedna výbojka. Když zapnu dálkový, tak to svítí parádně, ale na tlumený se nedá moc jet. Dá se nějak seřídit výchozí pozice u xenonových světel? Světla jsou origo Hella. Díky za pomoc.
TOMdesign
Monday 16 November 2009 - 10:46:05 Citovat
Uživatel #1280
Registrován: Wednesday 10 October 2007 - 15:42:35
Příspěvků: 572
jasně, jsou tam štelovací šrouby... zajeď si na STK nebo někam a oni ti to za cca stovku seštělujou podle regloskopu...

[ Upraveno Monday 16 November 2009 - 10:48:35 ]

Insignia ST OPC fl. /2017/

Insignia Biturbo OPC line fl. - prodáno

Signum 2,8 V6 turbo 184 kW


Signum V6 CDTI 08/07 - už taky není
-
VECTRA B 3,0 V6 X30XE - prodáno


Csala
Monday 16 November 2009 - 17:21:53 Citovat
Host
Presne tak. Jedna skrutka je na sklon svetla a druha na bocne vychylenie.
Colommbo
Tuesday 27 December 2011 - 12:19:01 Citovat
Host
Ahoj, všichni! Protože mám stejnej pocit jako Freerider, chtěl jsem si u svojí OC zkusit manuálně maličko přizvednout světla (asi původní xenony, podle nálepky GM.) Ale připadá mi, že na otáčení seřizovacím šroubem paraboly vůbec nijak nereagujou, a to jsem otáčel dost (i deset otáček, pak jsem to zas "natočil" zpátky.) Paraboly viditelně nereagujou ani na výškovou ani na stranovou regulaci a to ani jedno světlo, šrouby se dalo otáčet lehce a zkoušel jsem to normálně ve dne bez rozsvícení. Má to tak strašně jemnou regulaci nebo je v tom nějakej fígl, kterej neznám...? Nechce se mi věřit, že by o obou světlometů bylo vypadlé ovládání na obou šroubech, i když možný je dneska všecko!sad Děkuju za každej názor, než bych se případně pustil do demontáže světlometů.
ondra
Tuesday 27 December 2011 - 13:24:01 Citovat
Host
Ve dne to viditelně nepoznáš. Zkus to alespoň za šera a proti zdi s rozsvícenými světly.
Stepo
Friday 30 December 2011 - 10:22:16 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
casty problem svetel je, ze maji vevnitr rozpraskane drzaky paraboly, takze sice drzi na miste, ale nedaji se seridit ( serizovaci sroub se volne protaci ).
Pak pomaha jen rozebrani svetla, slepeni drzaku, kompletace a pak serizeni:/
Je to strasnej opruz s nejistym vysledkem, ja tak musel opravoval obe svetla.
Jinak pohyb paraboly se da poznat i okem, u dalkoveho svetla na spodni hrane vznika mensi ci vetsi mezera pri otaceni sroubu serizeni - u 10 otacek uz urcite viditelna.
Colommbo
Friday 30 December 2011 - 21:10:37 Citovat
Host
To jsem si právě říkal taky, že pohyb paraboly by měl být patrný, proto jsem to prvně zkoušel jen tak nasucho ve dne. Zkusil jsem to znovu po setmění, točil šroubem a koukal na plot a nakonec se to nějak chytlo Taky jsem předtím točil šroubem doprava, ale správně má být doleva, jako když se šroub povoluje. Stejně to ale začalo reagovat až po asi deseti otáčkách a dalších možná deset bylo na přizvednutí... Tož jsem to přizved "od oka" (nekamenujte mě, please), při zkušební jízdě na mě nikdo neblikal a zdá se to trochu lepčí. Dál to zatím řešit nebudu a děkuju, veni, už vidi, vici!!! _;

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1440 sec,0.1117 z toho dotazů.