• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Calibra :: CALIBRA :: Calibra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Co se stane když rozvody budou KO?
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 7
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
mates
Thursday 01 October 2009 - 16:15:43 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
JardaB napsal ...

Taky zalezi na tom, jestli se ta oprava dela komercne nebo pred prodejem...

To mi přinde to samý... Jednu takovou Omegu jsem koupil, určitě po nějakým hodným a šikovným domácím kutilovi... (ner!

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Meneator
Thursday 01 October 2009 - 16:38:27 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
to freez: Ja nepsal ze si nemel stary oply. A taky sem nikdy takovou opravu jako jsem popisoval nedelal. Jen, ze auta ktery se takhle delaly znam a jezdi. A neni s tim problem. Ten co se ptal v tomhle vlakne asi nechtel slyset, ze kdyz se to potka, tak to ma nechat spravit v kvalitnim servise za cenu tomu umernou. To vedel i predtim. To ze si takhle na aute nic nespravoval te slechti. Ale ja s tim takovej problem nemam. Je to riziko, to kazdej kdo to kdy takhle delal vedel a musel to zvazit. Me spis vydesi, kdyz nekdo opravi po bouracce auto tak ze tam necha ohnuty rameno, nebo ze mi vymenili loziska na prednim kole komplet za novy a ona se mi do tydne zahryzla poloosa o stredovou matku toho loziska a auto slo ve vterine do smyku. Mel jsem i auto,kde nebyly ani vpredu ani vzadu vyztuhy pod naraznikem (a dlouho sem o tom nevedel). To sou pro me prasarny.... Oprava motoru takhle je riskantni kompromis... nejhorsi co hrozi je zadreni motoru...

[ Upraveno Thursday 01 October 2009 - 17:23:53 ]
freez
Thursday 01 October 2009 - 17:39:39 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Jo ale napsal jsi to tak jakože teď mám nový auto a to se mi to kecá, přesně takhle jsi to napsal, jako bych nikdy neřešil opravu staršího auta. Ale je to jedno ať už se tu o tom moc nerozepisuji, když se to tazateli potká je tu dost lidí kdo mu to za talíř opravěj , takže proč ty rozvody měnit.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Meneator
Thursday 01 October 2009 - 18:26:47 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
No napsal jsem ze mas zanovni auto. A ze na to mas jinej pohled. Pro tebe by pripadna oprava takovyho problemu mimo zaruku znamenala velmi pravdepodobne tu drazsi a trvanlivejsi variantu. Ja bych to tak unovejsiho auta ktery ma nejakou cenu videl taky. Protoze to auto ma jeste spoustu kilometru pred sebou. Ale spousta lidi to resi jen na par mesicu, nez treba daj dohromady prachy na dalsi karu. A nekdo proste ty prachy nema vubec, tak to stejne udela za levno.
JardaB
Thursday 01 October 2009 - 19:14:10 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
freez: clovece budes se divit, ale vubec to neni tak, ze bych pod tim kazdy tyden o vikendu lezel, spis jsou to tak 2 souhrnne preventivni opravy v rozsahu po 2 puldnech za rok, dily krome rozvodu, tesneni a spotrebaku nekupuju, to uz me preslo. Vsechny 3 Omegy jsou momentalne funkcni, pouzivam vzdy 1, ostatni si hovi v depozitu. Toho "novyho" kombajna si chci teda pres zimu poradne udelat syntezou z nejstarsiho sedana - to da trosku prace a celkem se tim zabavim. S tou cernou letos prakticky jen jezdim, najare jsem delal ten automat ale to byl odrovnany predchozim majitelem, stejne jko asi motor (ale ne, ze by mel nejaky akutni problem branici provozu, i emisema prosel). Takze objektivne me ty auta na dilech spotrebaku a olejich prijdou rocne cca na 20.
Nejlepsi je v tomhle ten manzelcin citron ZX, zatim me stal 4l oleje, 1 blinkr, 2kg kytu a nejake barvy ve spreji. A furt to jezdi (je fakt, ze za 3 roky najel 15tkm) Rozvodak jsem jeste nevidel a neresim, jezdi po meste a cenu ma nulovou.


Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
wisastar
Thursday 01 October 2009 - 19:53:07 Citovat
Host
jako sorry ale ja to auto koupil (zadarmo) potkany s tim ze to prdlo pri startovani. koupil sem dva ventili po 245 s dph a tesneni za nakych 440. sundal, vymenil, soup tesneni a jezdi to. rozvodovou sadu sem mel doma ale nova stoji 3500.... delal sem to pro me a nehodlam to prodavat za ucelem zisku. auto jezdi jak ma tak nic neresim nevim proc bych mel delat celou generalku hlavy za 30 tis... to uz muzu rovnou udelaqt spodek za dalsich 20 a komplet napravy za dalsich 30....

kdyby jste videly jak to chodi ve velkych servises tak by jste docela cumeli
freez
Thursday 01 October 2009 - 19:53:16 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Jardo jako bych to tu pořád dokola nečet, převodovka, víka, lpg, čištění vstřiků drátem a to nečtu zdaleka všechno co tu napíšeš protože je to pořád to samé, ono funkční auto a funkční auto je trochu rozdíl. Poslední omega co jsem viděl life byla ta modrá , no tak s tou bych se bál i vedle do města , takže máme trochu odlišnej názor na to co to je plně funkční a proto se my dva v životě neshodneme na tom co to je oprava auta. Navíc jsem psal aby si sečetl co tě stáli ty tři omegy a to co si do nich dal, o tom citrónu snad ani radši nic btw ten Pontiac co jsi s ním byl na letním vloni byl zřejmě taky plně funkční že

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
freez
Thursday 01 October 2009 - 19:55:31 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
wisastar napsal ...

jako sorry ale ja to auto koupil (zadarmo) potkany s tim ze to prdlo pri startovani. koupil sem dva ventili po 245 s dph a tesneni za nakych 440. sundal, vymenil, soup tesneni a jezdi to. rozvodovou sadu sem mel doma ale nova stoji 3500.... delal sem to pro me a nehodlam to prodavat za ucelem zisku. auto jezdi jak ma tak nic neresim nevim proc bych mel delat celou generalku hlavy za 30 tis... to uz muzu rovnou udelaqt spodek za dalsich 20 a komplet napravy za dalsich 30....

kdyby jste videly jak to chodi ve velkych servises tak by jste docela cumeli


A proč si to tak nenapsal už prvně ? tys to napsal tak že oprava potkanýho motoru stojí tisícovku a dvě odpoledne a ono je to už trochu víc co s tou sadou rozvodů......


Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
JardaB
Thursday 01 October 2009 - 20:33:57 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
freez: no vec nazoru, ja s ni byl 3x v Chorvatsku, jednou az 1600km a zadny problem, rozhodne se nebojim nejake fatalni zavady, treba takove, co se stala leos v Rakousku znamymu na 3 roky stare nalestene oktavce a jela domu na odtahovce. Ty stary auta maji samozrejme nejake mouchy, je na posouzeni, co je zavazne a s cim se da zit. Samozrejme, nove je nove, ale radsi koupim auto za 20-40 litru nez dat 100 akontaci a pak platit radove 5 litru mesicne s pojistenim... Priste asi koupim neco normalniho, tak za 100-150, s normalnim motorem, uz jsem mel taky Lagunu za 300 ale to me prave docela poucilo. Letos jeste nevim, jestli prijedu, a kdyz jo, tak nevim, jestli modrou nebo cernou

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JOB
Thursday 01 October 2009 - 20:38:35 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
To jsem zvědavej ,kdo z vás nakonec dál dočůrá _;

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 7  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1606 sec,0.1268 z toho dotazů.