• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Klapání při otáčení volantem
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Deimos
Sunday 01 February 2009 - 01:35:30 Citovat
Host
Ahoj,mám takovej problém,dnes mi začal jako by cvakat volant když zatačím,dělá to asi takovej umělej kroužek hned za volantem co s tím??
qpc
Sunday 01 February 2009 - 22:30:02 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
myslíš ten co drží volantovou tyč,nebo ten plasták HNED pod volantem?

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


rider
Monday 03 August 2009 - 13:55:37 Citovat
Host
tak si myslím, že mám stejný problém ......taky se mi ozývalo klapání při otáčení volantem, ale POZOR !!!!! už se mi dvakrát stalo, že se mi za jízdy volant SÁM ZAMKNUL !!!!!! proto jsem tady a hledám nějakou pomoc. Teď jsem měl rozebrané okolí spínačky, ale mám strch pokračovat dál, abych neodpálil airbagy (někde jsem četl, že je tam u volantu nějaké čidlo), takže POZOR NA ZAMKNUTÍ VOLANTU BĚHEM JÍZDY !!!!!
Hujer
Monday 03 August 2009 - 18:05:23 Citovat
Host
Když odpojíš akumulátor, airbagy se neodpálí. Doporučuji odpojit, protože pokud rozpojíš obvod airbagů a následně zapneš zapalování, uloží se chyba a rozsvítí kontrolka. Ta pak jde zhasnout jen přes diagnostiku.
rider
Monday 03 August 2009 - 19:55:45 Citovat
Host
díky za radu, ale má to háèek , vectru mám z nìmecka (vše originál od prvního majitele, vè. servisky) a nevím kod k rádiu, takže odpojit baterku NENENE a dávat za výpis 1000,- kè se mi taky nechce ....... nìjak to musím vyøešit, mám strach !!!!!
Meneator
Wednesday 05 August 2009 - 23:15:45 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
rider napsal ...

díky za radu, ale má to háček , vectru mám z německa (vše originál od prvního majitele, vč. servisky) a nevím kod k rádiu, takže odpojit baterku NENENE a dávat za výpis 1000,- kč se mi taky nechce ....... nějak to musím vyřešit, mám strach !!!!!


Tak jestli mas strach uz jen z tohodle, tak myslim ze si s vectrou jeste uzijes hodne strachu Proste to odpoj s vypnutym zapalovanim, jestli nemas strach, protoze jakasi moznost toho ze bag vylitne kvuli staticky elektrine tu je. Ale airbag sem sundaval nekolikrat a nejen u opla a vzdycky bez problemu. Jakmile ale bag odpojis a zapnes zapalovani, kdyz je baterka pripojena, tak tu tisicovku das stejne za vymaz chyby z jednotky airbagu. Kdyz by se mi jen jednou stalo to ze se mi zamkne volant za jizdy, tak bych okamzite vymenil volantovou hridel i se zamkem, a rozhodne bych necekal az se mi zamkne znovu.
Mony
Sunday 04 July 2010 - 09:52:33 Citovat
Host
Tak mám rovnaký problém.Mohli by ste poradiť čo konkrétne spôsobuje to praskanie a či to súvisí bezprostredne s tým zamykaním volantu?
Arimator
Tuesday 19 July 2011 - 09:17:57 Citovat
Uživatel #2303
Registrován: Thursday 14 July 2011 - 13:25:31
Příspěvků: 25
Zdravím všechny, předem musím podotknout,že jsem naprostý zelenáč jak v užívání automobilu tak samozřejmě i v opravách. Pořídil jsem si Vectru 98, 1.6 16V, a vadilo mi od začátku- nevím jestli to nazvat klapáním, ale takové pochybné loupnutí ve volantu, když otáčím v ostřejších zatáčkách volantem (jak vlevo tak vpravo). Neřešil jsem to, protože jsem si říkal, že u 13ti letého vozu nemůže být vše 100%, ale vystrašily mne tu vaše příspěvky o zamykání během jízdy...! Prosím o radu pro nezkušence, jak to mám řešit, jestli to mám řešit...vůbec nevím, znám chlapíka od nás ze vsi, který je automechanik, ale nevím jestli by si s tímhle poradil, a do autorizovaného servisu to nechci vozit (cena+ pochybné zkušenosti lidí v mém okolí s autoriz.servisy...), ale bezpečnost především, tak to nechci podcenit. Jelikož jsem dnes autem v práci, tak máte i nějakou radu prosím co se týče reakce, kdyby se mi zamknul volant během jízdy?...krom dupnutí na brzdy a podřazení...? Ještě jednou prosím o shovívavost. Děkuji. Arim

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2048 sec,0.1636 z toho dotazů.