• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: ZAfira interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
vymìník topení
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Strejda
Monday 05 January 2009 - 10:17:42 Citovat
Host
Dobrý den, pøátelé! Prosím o konzultaci mého problému: uniká mi chladící kapalina na podlahu pod nohy øidièe- voda od tìsnìní pøedního skla to asi není, protože je to mazlavé a temìø to nevysychá. Mám tedy podezøení na dìravý výmìník topení. V autorizáku mì potìšili èekací dobou 14 dní, než jim pøijde z Nìmecka nový, plus cca 2 dny na práci. Výsledná cena opravy asi 15000 Kè mì od tohoto øešení odrazuje, proto zvažuji nasypat do chladièe nìjakou chemii na ucpání netìsnosti, vyèkat jarního poèasí a pokusit se vymìnit výmìník sám. Je to reálné? Dìlal už to nìkdo z Vás? Prosím o vaše zkušenosti, názory atd. Zafira 2.0 dti 74kW, 230 000km, r.v.2001. Dík za odpovìdi. Strejda.
P.S: ještì jsem zapomnìl-od minule zimy jsem dolil asi 3l smìsi, ale zda se, že se spotøeba kapaliny zvìtšuje. Pøes leto to skoro neteklo, zaène to vždy s ochlazením.
Anonymní
Monday 05 January 2009 - 16:55:13 Citovat
Host
dělal sem to v letě na astře g což je v podstatě to samý auto.přístrojovku sundavat nemusíš.výměník stojí v elitu něco přes 2000kc a je to práce tak na 4hodiny(3hodiny hledání a zkoumání a zbytek na práci)
Strejda
Monday 05 January 2009 - 17:14:30 Citovat
Host
Dik, uz jsem trochu klidnejsi. Nevim, proc mi rikali v servisu 2 dny. Asi potrebujou vydelat. Muzu poprosit aspon o priblizny pracovni postup, hlavne s cim zacit?
Anonymní
Monday 05 January 2009 - 19:02:54 Citovat
Host
nejdřív vypusť vodu(na chladiči je vypouštěcí šroub)potom vyndej středový tunel,asi 6 šroubků po obvodu a pod ruční brzdou a řadičkou,a plastový dekly zaspodku přístrojovky,potom z tělesa topení sundej úplně tu spodní vaničku,myslím že tam byly plechový spony.až se ti to povede vykroutit tak už uvidíš radiátor topení,je tam zajištěnej pjistkama z drátu(úplně u motorové stěny) a je to utěsněný gumovejma o kroužkama.montáž je přesně opačně,ale než to zadekluješ radši si nalej vodu a ohřej to kdyby to náhodou teklo
Strejda
Monday 05 January 2009 - 21:22:04 Citovat
Host
Díky

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1645 sec,0.1399 z toho dotazů.