• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
hrubý zvuk po nastartování
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Lukáą
Tuesday 15 March 2005 - 19:49:57
Host
Zdravím, pánové. Měl bych jeden menąí dotaz, není to problém, aspoň myslím. Stalo se mi uľ 3x v těchto teplejąích dnech, ľe po nastartování - na první »uk - má motor atypický zvuk..je to takový hrubąí, brumlavý zvuk, mírně uchrhlaný, ale motor na volnoběhn neskákal nebo se nedusil a rojezd OK, tah OK, nic neąkube, po asi 2 minutách od nastartován,. kdyľ se dostanu na hlavní cestu do plynulého provozu, tak po daląí minutě plynulé jízdy se to z motoru vytratí a jede krásně. Souvisí to s tím přisáváním sekund. vzduchu za studena? Uľ se to tu několikrát omýlalo. Termostat mi funguje, motor se zahřívá poměrně rychle, oleje je dost a je na něm asi 5 tisíc km, a nezdá se mi, ľe by to byl zvuk ventilů, to ne. Voda se mi neztrácí a vodu v oleji nepozoruju. Bohuľel jsem ale nevysledoval, odkud to můľe jít. Nějaký postřeh, rada? Díky
NIO
Tuesday 15 March 2005 - 20:21:55
Host
sice nikde nevidim typ motoru, ale muze to byt ten sekundar
Anonymní
Tuesday 15 March 2005 - 20:31:37
Host
pardon, je to X20XEV. Co to je "se[nezobra....." asi něco hanlivého, předpokládám ; doufám ale, ľe ne na mě &|
riwal
Tuesday 15 March 2005 - 20:44:49
Host
Ta cenzura je hrozná ani odborný termíny neprojdou
Vitalish
Tuesday 15 March 2005 - 21:03:40
Host
mam taky X20XEV a dneska rano jsem se taktez podivoval nad podivnym zvukem, kterej se linul po nastartovani z motoru. Jen tim termostatem si vubec nejsem jistej. Spis mam pocit, ze ma otevreny neustale velky okruh. Jak souvisi termostat s timhle zvukem ?
riwal
Tuesday 15 March 2005 - 21:10:20
Host
Po nastartování studenýho motoru nijak. To co je tu popisovaný je Těľko posuzovat, pokud to člověk neslyąí. Mě se zapíná rádio hned po nastartování, takľe takový starosti nemám - nic ve zlym.
Lukáą
Tuesday 15 March 2005 - 21:13:02
Host
no, nevím právě jestli to souvisí s tímhle zvukem, ale měl jsem C16NZ a kdyľ byl motor pořád studený, tak ten motor brblal furt, bylo cítit, ľe ten zvuk je opravdu takový drsný celou dobu jízdy a neměnilo se to. Podle mě spalování při studeném motoru, kdyľ není zahřátý, neprobíhá právě ideálně, a proto jsem na to poukázal. To je asi tak vąechno.
riwal
Tuesday 15 March 2005 - 21:17:44
Host
To jasně neprobíhá, ale jen mě napadá, ľe furt mrzlo a olej byl ztuhlej a hustej (viskóznějąí) víc tlumil, ale najednou je o 12 stupňů víc, olej je řidąí a nezvyklé ucho zaregistruje trochu jinej zvuk studenýho motoru. Dneska kdyľ jsem jel z háku měl jsem totoľný pocit a vysvětlil jsem si to takhle - moľná blbě. Taky pérování ztvrdlo ve 12 stupních, ale ne pérování, ale pneumatiky.
Lukáą
Tuesday 15 March 2005 - 21:47:59
Host
Mnooo, to je zajímavý náhled na věc a moľná i pro mě logicky přijatelný, vzhledem k tomu, ľe mám 5w40 syntetiku. Asi bych se takovému vysvětlení nebránil. A s tím souvisí daląí věc. Chcii na jaro měnit olej. Má to najeto 76 tisíc, co tam nalít? To samé? Nebo přejít raději na polosyntetiku? Zase jsme asi u tématu, které tu bylo 20x, ale ten motor podle mě zase tak moc najeto nemá, abych tam musel něco vytěsňovat. Tak se raději zeptám.
Lib
Wednesday 16 March 2005 - 06:25:07
Host
do toho dvoulitru dej klidne zase full syntetiku 5w40, pokud mas spotrebu oleje v norme. Ja tam mam 100k, 0w40 a olej to znatelne min nez uvadi vyrobce.
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2230 sec,0.1872 z toho dotazů.