• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra Hi-Fi :: Re: Pravé reproduktory
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Skaja
Odeslal: Saturday 16 August 2008 - 17:50:35
Čauky. Nehrají mi reproduktory v pravých předních a zadních dveřích. Tento problémeček mi nastal poté, co jsem vyndal rádio z vozu. Je někde mezi rádiem a vícepólovým konektorem ve dveřích ještě nějaký konektor, který se mohl nějak rozpojit? Zkoušel jsem i jiné rádio (prý funkční) ale nehraje to a nehraje. Mám VeBe 97. Díky moc za jakýkoli dobrý tip.
Poslední odpovědi
Votres
Odeslal: Tuesday 17 July 2012 - 18:25:53

Zdravim, měl sem stejnej problém, ale ve výsledku to bylo jenom nastavením balancu (pokud máš základní rádio tak povytažením kolečka volume a následným otočením dle libosti), takže taková blbůstka. Zkus to.
Skaja
Odeslal: Monday 18 August 2008 - 20:36:57

Tuším, že je tam Philips CAR 400. Balanc mám na střed. Je napojený předek a zadek. Po tom schémátku se mrknu. Ale asibude rychlejší, když koupím nějaké jeté.:-(
z0diaC
Odeslal: Monday 18 August 2008 - 13:02:04

Skajo pokud by jsi chtěl .... není problém to rádio opravit ... otázka je,jestli za tu cenu nekoupíš druhé CAR 400 .... neodpaluje Ti něco v autě ty koncáky ? - proměř si to (jestli nejsou kabely k repro někde skříplé) ať si neodpálíš další rádio

mělo by tam býk kolem 4 Ohmů na jednom kanále....
Lhex
Odeslal: Monday 18 August 2008 - 12:17:57

to je divný, že by to tak samo odešlo. Co to máš vlastně za rádio? Někde tu v poradně najdeš i schéma rádia tuším od Martase. V CAR 400 jsem se hrabal a je to docela jednoduchý na rozebrání i pochopení a dá se to tam proměřit příp. nějakej kondík vyměnit.
P.S. nemáš balance doleva?

P.S.2 zkontroluj ještě pořádně ten konektor i v rádiu, nezatlačil jsi nějaký kontakt dovniř?
Skaja
Odeslal: Monday 18 August 2008 - 11:59:53

Díky kluci za rady. Vypadá to, že i to druhý rádio co jsem zkoušel, bylo špatné. Reproduktory od iso konektoru OK. Při proklemování pravých rep. s levými na konektoru oboje hrají. Když zadávám kód k rádiu pípne v reproduktorech před i po zadání kódu ve všech čtyřech. Muzika ale nejde. Dedukuji z toho, že zesilovač v rádiu je kaput. Ale to je spíš pro elektrikáře slaboproud. Mimochodem nemá tu někdo na prodej levně "FUNKČNÍ" rádio do VeBe '97'? Díky.
Yper
Odeslal: Monday 18 August 2008 - 09:15:45

No, vzhledem k tomu, že je to jak píše Marťas, tak pak bych to viděl na závadu společné nuly - kostry z téhle strany.
Martas
Odeslal: Monday 18 August 2008 - 09:15:38

Jinak popis PINu je zde





Je to "konektor" z CAR400 ale to je jedno ve VeBe je stejnej pro vsechny radia.
Martas
Odeslal: Monday 18 August 2008 - 08:57:11

Yper napsal ...

Kdo zná schéma výstupu signálu by měl říci, zda je z rádia jen jeden signál na pravou stranu a přes výhybku je pak veden sólo na každé dveře a nebo zda signál na jednotlivé dveře je sólo veden už přímo z rádia. To je totiž rozhodující.
Nekdy signál z rádia může být v pořádku a přitom došlo k přeružení společné nuly na reproduktory.


Uz hodne, hodne let je predek/zadek tazen zvlast, uz i CAR300 (tak asi z roku 1993) ma regulacei dopredu/dozadu ... Na to neni potreba zkoumat schema !
Yper
Odeslal: Monday 18 August 2008 - 08:50:30

Říká, že zkoušel i jiné rádio a se stejným výsledkem.
Podle mne bude zakopaný pes v konektoru samotném a nebo v kvalitě drátů někde těsně u těchto konektorů.
Jak psal Marťas - chce to nějaký reproduktor vyzkoušet nejprve přímo v příslušných pinech konektoru přímo na rádiu - pak si budeš jistý.

Je blbost se hrabat ve dveřích a hledat zakopaného psa přímo tam, když tam k rozpojování nedošlo a navíc nehraje celý pravý bok a dráty vedou zvlášť na zadní a zvlášť na přední dveře.
Kdo zná schéma výstupu signálu by měl říci, zda je z rádia jen jeden signál na pravou stranu a přes výhybku je pak veden sólo na každé dveře a nebo zda signál na jednotlivé dveře je sólo veden už přímo z rádia. To je totiž rozhodující.
Nekdy signál z rádia může být v pořádku a přitom došlo k přeružení společné nuly na reproduktory.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0576 sec,0.0156 z toho dotazů.