• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra převodovka :: Re: Problem so zaradenim 3 stupna
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Casey
Odeslal: Tuesday 12 February 2008 - 22:22:45
Ahojte, potrebujem poradit s mojou astrou x14xe . Od vymeny oleja v prevodovke mi ide velmi zle zaradit 3 stupen.
Robi to len z 2 na 3. Vyzera to ako by sa to zaseklo niekde medzi 3 a 5 stupnom a tak to musim dat do neutralu a 3 zaradim az na taky treti-stvrty pokus.
Skusal som zostelovat riadenie aj kulisu.Mohlo by to byt tym ze tam nieje dobry olej ?
Poslední odpovědi
Linuxer
Odeslal: Wednesday 27 February 2008 - 11:34:29

Zdravím, nechci zakládat nové vlákno, tak dotaz s dovolením položím sem... Olej v převodovce jsem neměnil...

mám motor 1.7DTL a mám problém s tím, že nejde podřadit na trojku. Když chci podřadit na tři, tak musím zařadit dvojku a pak už jde lehce bez problémů trojka. Ze čtyřky na trojku ani omylem, řadící páka se zastaví na neutrálu a není ani náznak, že by tam trojka chtěla skočit (nejde to přes zuby, nic...) Při vypnutém motoru jdou všechny stupně lehko, tam i zpět...

Díky moc za pomoc...

Martin
Casey
Odeslal: Saturday 16 February 2008 - 20:11:20

Ok, takze vymenim olej a uvidime co dalej. Ked je motor vypnuty tak to ide lahko takze mozno to bude ten synchron. Dik za rady.
Legend
Odeslal: Friday 15 February 2008 - 11:41:14

Casey: přesně tak, můžeš tam dát olej do automatu, ten tam správně patří. Upozornili mě na to kdysi v Opelu, když jsem byl kupovat olej do převodovky a taky jsem se tomu celkem divil, ale je to tak.
Jiřik
Odeslal: Friday 15 February 2008 - 10:22:25

Olej neřeš, to je víceméně jedno. Spíš se to mohlo poškodit tím, že ho tam bylo málo.Pokud to jde z tý 2 na 3 dobře když je vyplej motor, tak to bude asi synchron. Pokud to jde i tak špatně, tak bych zkusil vyměnit ten řadící domeček na vrchu převodovky.
Yper
Odeslal: Friday 15 February 2008 - 09:51:08

Ano, ten olej - (Dexron III a nebo můžeš už dokonce IV)
Casey
Odeslal: Thursday 14 February 2008 - 19:50:53

Dobre, zacnem s tym ze vymenim olej. Mam tam ale dat ten olej na automaticke prevodovky ako pisal Legend ?
Yper
Odeslal: Thursday 14 February 2008 - 07:16:44

O.K., tak v rámci hledání toho, co to může způsobovat, vyměň olej a pak dej prosím zase vědět, zda se to zlepšilo nebo dokonce vůbec odstranilo.
Bude to přinejmenším poučné pro všechny, kteří se rozhodnou olej měnit za jiný.
Zatím ahoj Yper
Casey
Odeslal: Wednesday 13 February 2008 - 16:22:40

Ano, zo 4 na 3 to ide bez problemov. Nejde to len z 2 na 3.
qpc
Odeslal: Wednesday 13 February 2008 - 15:55:58

a když tam nejde trojka,ty šlápneš na spojku,dáš čtyřku a hned zpět trojku ,tak to tam vleze bez problémů?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0686 sec,0.0195 z toho dotazů.