• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika :: Re: Kolaps spínací skřínky
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Tlumex
Odeslal: Friday 22 December 2006 - 14:46:50
Pratele kamaradi, sinu si to takhle k omeze ze pojedu domu na svatky sednu zasunu klicek palubovka nabehla normalne ale kdyz sem se dostal nadoraz klicku a melo se ozvat startovani tak to jen cvaklo a nic
Baterka je rok stara.
Asi pred hodinou sem s tim jel a normalne zaparkovat nebyl nejmensi problem! Taxme odpojili baterku a zapojili v tom relatkovym systemu dost divne zacvakalo a zacala furt svitit palubka / i bez klicku __; / a blika ridici jednotka motoru. Mno skousel sem otravovat uz tri opravare a kazdej me poslal do riti coz docela chapu ?lola
Nejaky navrhy cim by to mohlo bejt

Jo a vsem moc pekny svatky at vam to jezdi lip nez me _;
Poslední odpovědi
vrgadaa
Odeslal: Monday 20 February 2012 - 19:49:12

nevim, co se vychodi, ale spinaci kino jsem zazil. Jel jsem zavezt brachu na letiste a ze jeste prifouknu gumy na benzince, zajel jsem do takoveho zalivu, kde byl kompresor a vysavac a u jsem neodjel a zablokoval to do druhyho dne. Nepomohly zadne babske rady, odkrytoval jsem to, koupal ve wedecku, maltil do toho kladivem-vse marno s klickem pohnout neslo. Nakonec to jelo na odtahovce do servisu. Tam to nejak utrhli a poslali k zamecnikovi na repas.
...
A za mesic totez se zamkem u ridice. Blbec jsem ho otocil do vodorovne polohy. Je to stara omega teoreticky odemknutelna i zamkem u spolujezdce nebo kombikovych dveri. Ovsem nesmi byt zamek v poloze vodorovne, pak to lze odemykat jen ze strany ridice. Ale to jde otevrit svepomoci, kladivo, poradny sroubovak (nejlepe hranaty, aby se dalo zapacit i nastrckovym klicem) a za dve minuty jste v aute. No a pak staci dat tam jinej zamek po rozdelani tapecu dveri.
...
Ale spinacku jsem vyrsesit opravdu nedokazal-doporucuji to spravit zavcasu
z0diaC
Odeslal: Monday 20 February 2012 - 18:55:04

takže co se tam na tom vlastně vychodí (opotřebí) ? - měl jsem za to,že ty planžetky,co se přeskládávají ...
Legend
Odeslal: Monday 20 February 2012 - 17:45:45

Stačí koupit použitou s klíčem na vrakovišti a přeskládat na tvůj klíč, je to celkem jednoduchý
z0diaC
Odeslal: Monday 20 February 2012 - 10:17:34

tááákže spínačka u Odkaz stojí 3008,- - údajně jde jen celá spínačka s hliníkovou klíckou .... takže takto ne
z0diaC
Odeslal: Monday 20 February 2012 - 08:51:48

oživím téma .... začala mi blbout spínačka - jde nějak špatně otočit z polohy "bez klíčku" - ten momentl kdy se jakoby zatlačí dovnitř - buď to jde pocitem jakoby přes zub (nějakou překážku) nebo to nejde vůbec - musím se pohrát s klíčkem .... po překonání tohoto už jde otáčet spínačkou v pohodě .... otázka : bude to spínačkou a dá se koupit nová v Oplu nebo vzít nějakou z vrakingu a přeskládat ? - čím to je,že takhle blbne ? - jsou ochozené ty stavítka nebo klíč ? - ptám se jestli má cenu laborovat se starší spínačkou nebo rovnou objednat podle car passu novou .....
rambo
Odeslal: Wednesday 14 February 2007 - 00:22:54

pred par dny se mi stalo neco podobneho jak pise hned na zacatku otocim klickem a ozyva se cvakani relatka pritom to dotet jelo, baterka nova, prijdu pozdeji a uz to slo zase nastartovat na druhy den uz vubec nic a roztahnout to slo, tak jsem prisel na to ze byl spatny starter tot cela zavada
Tlumex
Odeslal: Wednesday 03 January 2007 - 16:46:52

Tak zaverecne shrnuti:

Popis zavady: Nejde nastartovat motor a po odpojeni baterie sviti palubka a kontrolky a blika ridici jednotka motoru!

Demontaz palubky:
Legend napsal ...

Odkrytovat plasty okolo volantu je celkem jednoduché. Otoèit volantem o 90° doleva vyndat šroubek, pak 90° doprava, vyndat šroubek, pak 3 šroubky zespoda, vyloupnout koleèko okolo spínaèky a oby kryty odejmout. Pak už zbývá jen odpojit konektor od spínaèky - vzadu jištìn plastovou packou a nakonec už zbývá odšroubovat 2 malinké šroubeèky a jde sundat elektrický spodek spínaèky.


Demontaz spinacky:
Legend napsal ...

Kryty volantu máš dole, takže teï už jenom vycvakneš páèku stìraèù a uvidíš na tìlese spínací skøíòky ze strany u volantu takovou malou dirku o prùmìru asi 3mm. Takže je pak potøeba strèit do spínaèky klíè, do té dirky dát 3mm velký imbus nebo tvrdý drát (celkem hluboko) a pak o kousek otoèit klíèek a souèasnì cpát imbus do dirky, až v jedné poloze klíèku im bus o nìco zaleze a zamáèkne packu, která je taky vidìt na fotce. Pak je spínaèka volná a dá se vytáhnout samostatnì ven.


Nasledne doporucuju prejit bud na startovani sroubovakem a nebo koupit bud neoriginal spinacku za 600 a nebo orginal od opla za 1500 podle car pasu. Trvalo jim to 3 dny a kupodivu mi tam pasuje i ten starej klic ?lola

Zaverem vsem preju aby tohle nikdy nemuseli resit je to dost neprijemne! Obrazky od legenda sou v diskuzi to sem semka nedaval.
vrgada
Odeslal: Friday 29 December 2006 - 07:21:49

Jeste by jsi to mohl predelat startovani na system Zetor. Jako dite jsem na nem o pradzdninach parkarat jezdil. To byly doby, kdy te nechal traktorista jezdit po poli i jako desetilete dite, pac si mohl u pivka dachnout pod stromem. Starej zetor se startoval tlacitkem a pak mel uzasnou vychytavku-rucni plyn pod volantem-takovej predchudce tempomatu, pootocil jsi takovou pakou a pak uz jsi mohl zasnene mzourat po krajine a jen drzet volant:-)
Tlumex
Odeslal: Thursday 28 December 2006 - 19:51:59

vrgada napsal ...

Gratuluji, vidim auto uz zase stoji pred domem. Ma vubec smysl kupovat nejkaou spinaci skrinku, kdyz jsi ted odbornikem na startovani sroubovakem:-)


Nech si to extremisto a radsi si prekontroluj mejla

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0430 sec,0.0162 z toho dotazů.