• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra převodovka :: Re: Doplnění oleje v převodovce
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Antonio
Odeslal: Saturday 22 April 2006 - 21:33:26
Ahoj kolegové,

včera jsem se vrátil ze servisu, kde jsem je mimo jiné požádál o kontrolu oleje v převodovce. Vím, že mi tam prosakuje olej z technický zprávy. Doplnili mi tam 0,4l. Je to dost? Je to X14XE, r.v. 2000, 83 000 km.

Jak bojovat s prosakováním?

Díky za rady!!!
Poslední odpovědi
Yper
Odeslal: Wednesday 22 November 2006 - 10:40:03

Ta cena je tedy opravdu pálka!
Pokud řeknu, že jedno gufero na poloosu stojí 500,-Ká, tak jsem na ceně 1000,-Ká.
K tomu když přidám za 100,-Kč červený, oleji odolný silikon, tak jsem na 1.100,-Kč.
V neznačkovém servisu bývá hodinová sazba nějakých 250 Kč/hod.
Pokud řeknu že se s tím budou dělat 4 hodiny (a to je celkem dost) , tak jsem na další tisícovce. Celkem už tedy 2.100,-Kč.
V původním příspěvku jsem zapomněl na dodání náplně do převodovky. Cena za 1 l. bývá mezi 200-300 Kč.
Tak za 1,6 l. mi to odhadem vychází na někých 400 - 500 Ká.
Suma sumárum 2.500-2.700,- Kč! Blbosti okolo, které se mohou měnit, ale ve skutečnosti vůbec nemusí a mytí motoru (celého i odshora - nechal jsem dělt nedávno za 150,-Kč i se spropitným), tak to vyjde na 3.000,- Kč. Víc nejsem ochoten, ze znalosti tohoto problému který jsem osobně dělal na jiných autech, připustit!
Hurá do značkových servisů!
Čelda
Odeslal: Tuesday 21 November 2006 - 21:07:38

Halis napsal ...

RESUME: vyměněno gufero, 2x těsnění, silikon, nová náplň převod. oleje, nové vodící kolíčky, seřízení, mytí motor. prostoru.....4.750,-Kč.

Tak to ti teda Halis řeknu,to je docela pálka.No ale ,kdo ti dneska udělá něco na autě za dvě stovky,že !!
Myslel jsem,že Yperovy 2 tácy jsou reálné,ale asi jsem z levného kraje.
Halis
Odeslal: Tuesday 21 November 2006 - 18:50:38

RESUME: vyměněno gufero, 2x těsnění, silikon, nová náplň převod. oleje, nové vodící kolíčky, seřízení, mytí motor. prostoru.....4.750,-Kč.
Halis
Odeslal: Tuesday 25 April 2006 - 18:50:45

Tak jak jsem očekával- nikdo se nehlásí! Já jen pro doplnění: přetěsnit celou převodovku, ne jen gufero. A 2.000,- Kč leží u mě na stole. ?lola
Martas
Odeslal: Monday 24 April 2006 - 21:17:08

Václav GT napsal ...

Jestli to byly 4 deci oleje za 5 let



No vzhledem k tomu ze je psano ze napln cini 1,6 litru tak 0,4l je 25% takze to uz bych asi resil !
Václav GT
Odeslal: Monday 24 April 2006 - 21:15:32

Antonio napsal ...

Vím, že mi tam prosakuje olej z technický zprávy. Doplnili mi tam 0,4l. Je to X14XE, r.v. 2000, 83 000 km. Jak bojovat s prosakováním?

Jestli to byly 4 deci oleje za 5 let, tak to bych neřešil. Občas se koukni pod auto, zda-li to tam nekape.
2 Job: Únik oleje je pro prodávajícího dobré napsat do každé kupní smlouvy (technické zprávy) u staršího vozu. Pro stanici STK je také nutno něco do protokolu zapsat, alespoň nějaké závady typu A (kvůli statistice).
JOB
Odeslal: Monday 24 April 2006 - 19:48:10

Jenom tak mimo mísu,ale netěsnost tam píšou při každý technický snad i u novejch aut.Prej to tam píšou preventivně.
Halis
Odeslal: Monday 24 April 2006 - 19:14:40

Tak já jenom koukám! Nevím kdo by takovou práci udělal za 2tis korun. A proto vyzývám všechny, kdo si chce vydělat- hlašte se!!! ?lola _; ?lola
Yper
Odeslal: Monday 24 April 2006 - 10:24:12

To je tedy nestoudně drahé!
Stačí jen nové těsnění na spodní plechový kryt převodovky a silikon s rezistentními vlastnostmi vůči oleji.
Pokud neteče spodem, tak pak už jen gufery a to je také celkem lehká práce.
Šikovný mechanik by to měl zvládnout za max. 2 hoďky práce.
Odpojit poloosu od kola, odpojit rameno od kola,kolo vyklonit ven a poloosu vycuknout od kola i od rozvodovky. Vyháčkovat gufero a vložit gufero nové (vždy raději na správném trnu, jinak kdo není zručný, tak i to nové spíš poondí a pak teče zase) a pak to smontovat.
Jedna strana - hodinka práce ?lola
Celková cena do 2 tis! Asi tak!

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0615 sec,0.0331 z toho dotazů.