• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra interiér :: Re: Dotahovanie bezpecnostnych pasov
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
ronin44
Odeslal: Thursday 22 December 2005 - 09:06:33
Nejako mi prestava fungovat dotahovanie pasu u vodica Ked vystupim z auta, nezatiahne sa do B stlpika, ale zostane, kde ho hodim pri odopinani. Blbe je, ze vacsinou je to medzi dverami a prahom, kam padne pri vystupovani a to znamena, ze uz tam mam par sparedych sramov, ako som ho pricvikol dverami. Inak by som to neriesil...
Takze otazocka, je mozno nejako "dotiahnut" mechanizmus (zrejme len nejaka pruzina), ktory pas zatahuje?
Spolujazdcov pas OK, bocne bagy nemam (´98).
Poslední odpovědi
JardaB
Odeslal: Saturday 01 November 2008 - 15:38:26

Tak ono to WD40 fakt docela uvolnuje a trosku maze, manzelka si stezovala, ze ji nejde tocit volantem u citronu, fakt to slo ztuha - dolil jsem posilovac, nic.... Tak jsem prostrik klouby na volantu a chodi na jeden prst. Pomohlo to ale jen na mesic, tak jsem to prostrik znova, dal tam jeste olej a je to rok svaty
Na zamky to pouzivam taky, bez nejakych negativnich efektu. Proste vzdycky po roce zjistim, ze nejdou, striknu to tam, rozchodim a zase je rok pokoj Ale jde mi to i na spinacku.
IMHO u tech pasu bude taky zatuhly hlavne navijeci mechanismus, nejak bych to prostrikal a jesta pak namazal (WD40 je pry jen parfemovany petrolej s trochou oleje, docela mi to prijde pravdepodobny, k nezaplaceni je ta moznost strikat trubickou az na 1/2 metru do nepristupnych mist _; ).
Martas
Odeslal: Saturday 01 November 2008 - 15:19:29

radimk napsal ...

Mne poradili, že mám nastriekať WD40 na navíjač, ešte som to neskusil, ale chystám sa.


To je univerzalni odpoved na cokoliv co jde ztuha a nebo vrze, zejmena se doporucuje to WD40 nastrikat pred zimou do zamku ...

Jo az to budes strikat na ten navijec pasu nezapomen to nastrikat i na pas jako takovej, pak to pujde jeste lepsi _;
radimk
Odeslal: Saturday 01 November 2008 - 14:46:31

Mne poradili, že mám nastriekať WD40 na navíjač, ešte som to neskusil, ale chystám sa.
Lucifr
Odeslal: Thursday 16 March 2006 - 10:16:25

Náhodou jsem našel tohle:
Odkaz
Třeba to pomůže, ale zkušenosti nemám žádné...
TomH
Odeslal: Saturday 24 December 2005 - 16:52:14

AstraGX20DTL. Špatně se navíjející pásy jsem řešil taky. Kupodivu to nebyla unavená pružina, ale něco o čem jsem věděl, ale nepřikládal tomu takový význam. Špinavé a zanesené pásy. Žádné výměny pružin mi nepomohly, až jsem si uvědomil, že to propocené čuně, které v tom jezdilo přede mnou a prach, udělaly z pásů těžko ohebné panty na kamion.
Doporučuji demontovat pásy (moóóć chutná práce lézt do sloupků) a důkladně v teplé vodě a saponátu vyprat a vydrbat kartáčem. Budete jako já překvapeni, jak budou potom pásy běhat.
Jakub
Odeslal: Friday 23 December 2005 - 15:30:25

no jo vlastně, já si to teď splet s Hondou, tam je předepínač na navíječi...
benji
Odeslal: Friday 23 December 2005 - 13:08:18

Nechci se mýlit, ale pyrotechnický předepínač pásů nemá s navíječem nic společného - navíječe jsou v prazích a předepínače pod sedačkou u středového tunelu.
Jakub
Odeslal: Friday 23 December 2005 - 07:40:05

Teď mě taky napadlo, že mám předepínače pásů /Omega B/ , to si s tim rozebíráním navíjecího mechanismu docela užiju, Dá se odmontovat předepínač, aniž bych musel vyndat spolujezdcovo sedadlo?
macil
Odeslal: Thursday 22 December 2005 - 23:45:38

Skôr by som povedal, že sa vyrábajú s tým, že ich nikto nebude rozoberať a opravovať. A veď aj píšem, že sa už nemusí podariť ich znova zložiť- Ono je často lacnejšie a rýchlejšie vyrobiť vec novú, ako opravovať starú.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0364 sec,0.0101 z toho dotazů.