• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér :: Re: přední sklo rozbité od kamínku
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
ludva
Odeslal: Monday 19 December 2005 - 09:17:37
V pátek se mi stala nepříjemná věc: když jsem míjel kamion v protisměru, řacha jako blázen a pak koukám, mám na předním okně vyštíplé sklo. Zdá se mi, že to není úplně skrz ( je dělané zu více vrstev?), proto bych se chtěl zeptat na zkušenosti, jestli to bude praskat dál a popř. kolik stojí výměna (měl jsem sklo se sluneční clonou nahoře). Dík
Poslední odpovědi
Legend
Odeslal: Monday 31 July 2006 - 12:21:29

Já jsem už koupil auto s rozbitým sklem, tak jsem si ho připojistil přes internet u české pojišťovny, aby ho náhodou nechtěli vidět a po měsící jsem ho nechal vyměnit. Navíc mi dali poukázku na pohonné hmoty za 1000,- a sklo stálo 11.400, mě teda stálo 500
Jirka
Odeslal: Monday 31 July 2006 - 11:18:37

Mám Vectru B už druhý rok a jak první tak i nedávno mi prasklo přední sklo. Naštěstí mám havarijku a k tomu za 500,- Kč ročně připojištěné přední sklo. Obě výměny ve stejné autorizáku. První sklo něco kolem 14.000,- a teď to druhé kupodivu jen cca 11.000,- Teda já neplatil nic. Vyřídili si to s pojišťovnou sami.
m.a.x.i.m.u.s
Odeslal: Saturday 15 April 2006 - 11:04:42

Když si to připojistíš tak škůdce nepotřebuješ
Odzkoušeno (a několikrát) _;
Gizmo_CZ
Odeslal: Saturday 15 April 2006 - 10:54:10

taky jsem na to myslel __; Ještě "někoho sehnat kdo to "vezme na sebe" Možná by to šlo přes tchána jezdí tirákem ?lola
JOB
Odeslal: Saturday 15 April 2006 - 09:24:59

No rozleštit by to možná za určitých možností šlo ale asi by tě vyšli levněji dvě nový.Myslím že na F nebude tak drahý.Nech si ho připojistit a ......
Gizmo_CZ
Odeslal: Saturday 15 April 2006 - 09:20:33

No já mám Astru F caravan a přední sklo je takové, no jak bych to řekl "poštípané" od malinkatých kamínků! Prostě když svítí slunko, tak přes to sklo je hůř vidět, všude jsou malilinkatý odřeninky jako od písku.
Nevíte jestli se to dá nějak opravit? Třeba "přebrousit" atd. + kolik by to asi koštovalo? Díky moc za radu __;
Mirek
Odeslal: Wednesday 21 December 2005 - 21:22:20

Protože najezdím cca 50 tis. ročně tak obvykle 1x do roka takovej šrám utržím. Samozřejmě vždycky se to dá vyměnit. ( s někýms e dohodnou na revanš... ). Ale věětšinou sklo hned nepraskene - udělá se hvězdička ( nebo se odloupne pecka. Doporučuju okamžitě místo přelepit lepící páskou a snažit se minimalizovat otřesy + změny teplot a rychle zajet do nějakýho autoskla. Běžně opraví praskliny do 5 a podle tvaru až do 10-ti cm. Jediná podmínka je, že prasklina nesmí dosáhnout do okraje skla. Na opravenené místo dávají záruku, a pookud se do toho nedostala nečistota tak se to prakticky většinou ani nepozná a teď to hlavní - cen ase pohybuje okol 500,-, takže vřele doporučuju. Já jsme tohle využil cca 5x a nikdy mi to znovu neprasklo. Viděl jsem jedou, že dělali nějakou Ameriku a prasklina byla cca 25 cm. Dělali to natřikrát a bez záruky, ale výsledek byl nepostřehnutelný. Mimochodem to bylo nový auto, který se pak znovu vrátilo do autosalonu . Takže nevěste hlavu. Pokud nemáte pojistku tak tohle často pomůže.
maniac
Odeslal: Tuesday 20 December 2005 - 08:19:01

čus já když sem vyměnoval sklo tak sem si ho nechal vyměnit se vším prostě sem tam chtěl nové bausety atd. prostě si myslím dát tam staré na vebe je nesmysl a basta
Yper
Odeslal: Tuesday 20 December 2005 - 07:22:07

To s tím bausetem je sice pravda, ale pokud je auto starší, tak to nikomu nedooručuji - u gumy je to celkem jedno, ale na VéBé jsou ty dvě postranní plastové lišty, které svádějí vodu se skla na střechu.
Ta plastová lišta má uvnitř zesilovací kovovou lištu a jsou tam narážecí klipsny. Mně totálně rzí nabobtnala a popraskala, takže jsem je pak musel koupit (naštěstí výhodně-obě 400, jinak každá min 600!).
LarryE má něco podobného v bledě-modrém!
Jde o to, kdo a jak to umí sundat a znovu nasadit!

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0454 sec,0.0187 z toho dotazů.