• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní :: Re: Co mě jeątě čeká???
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Lumix
Odeslal: Tuesday 17 May 2005 - 10:47:36
Mám VeBe 1.8 16V r.v. 1998, koupenou v 10/04 a i kdyľ jsem velmi spokojen tak mám tak nějak obavy a strach, protoľe:
Kdyľ jsem jí koupil měla najeto cca 150000 a tak jsem si hned nechal udělat rozvody + kladky, svíčky a olej. (8700)u jednoho ?automechanika?. Pak jsem ale musel do Opelu, protoľe začala svítiti kontrolka motoru - výsledek porucha čidla vačkového hřídele a i kdyľ naznačili, ľe po opravě mi řeknou, jestli mi ho zničil ten jouda co mi ty rozvody dělal, tak nakonec začali tlachat, ľe se to nedá a tak. Následovala tedy výměna čidla vačkového hřídele (2000). Pak nastala asi ?normální? vectrácká sranda: krokový motůrek. Po peripetiích s čiątěním a sháněním po vąech moľných i nemoľných místech nějaké náhrady nebo pomoci a rady jsem se dostal do stavu, ľe jsem na červené někdy musel vypínat motor, protoľe kolísání otáček bylo opravdu drsné (od cca 1000 do 2500 ?3000), normálně jsem cítil pod zadkem jak motor ?maká?. Do toho se přidala jeątě kontrolka motoru a uľ jsem nevydrľel čekat aľ se ?něco? naskytne a vyrazil jsem do opelu. Mimo krokáče mi jeątě odeąlo čidlo klikového hřídel (to byla ta kontrolka) a tak mi to udělali komplet ? 8400!! Ale od té doby pohoda. Spotřeba klesla cca o 2 litry na 100 a vąe se dalo do normálu. Pak jsem si jeątě nechal udělat diagnostiku a vąe je OK.
Ale nakonec jeątě něco málo: aľ nyní jsem se začal věnovat tomu, ľe mi nejde otevírání dveří klíčem, dálka normálně funguje!! Potřeboval bych poradit co s tím?
Na závěr snad jen na co se mám jeątě tak nachystat???
Po zimě sleduji jak začíná pomalu koroze na konci předních blatníků u dveří, troąku i dveře a začátek zadních blatníků ? co radíte: opel nebo nějaký klempíř? A jaké jsou zkuąenosti s dutinama?
Poradí mi někdo jeątě s displejem na radio? Mám Panasonic RDR 3838Nna MP3. Dá se to na displej nějak popojit?

Díky vąem za rady a porady.
Poslední odpovědi
Duffy
Odeslal: Tuesday 07 June 2005 - 08:38:33

Tak abych nebyl pozadu, tak já si svojí krasavici pořídil minulej rock v říjnu r.v.96, 1,6 XZR, naj.108t km (PC 120táců), dovoz SRN.
Ihned jsem musel nechat překopat elektriku - diod.můstek + kontrolky+spínač 3000,- (před Jeľíąekm ), samoąka rozvoďák, klíňák, olej a filtry (1200,-), pak tu máme palivovej filtr (480,-) a znova olej+filtr
Nepočítám "alu" AEZ 15" + gumáre (6.500,-) a teď mě v dohledný době čeká PP liąta (cca 800,-) + rozblitej display (cca 500-600,-)...
Spotřeba 7l/100km (prům. za měsíc naflákam tak 1600 km)
Něco to stojí, ale zatim to taky pořád jde, dokud se nezese*e něco zásadního...
riwal
Odeslal: Tuesday 07 June 2005 - 07:02:37

Praetor napsal ...
2aaa: me taky odesly obe cidla (klikovky i vacky) kratce po sobe, cca po mesici ...
ale cena 1600 za obe je az neskutecna vzhledem k tomu ze s praci me obe prisly neco kolem 9k



No nový stojí - vačka asi 3200,- a klika okolo 2800,-.
Kdyľ mě to začlo blbnout, tak jsem zavolal Andreje a ten řek ľe je schrastí a taky jo a řek si celkem i s prací 1600,- nebo 1800,- abych nekecal, ale víc ne. Čidla jsou tam uľ rok a vąe OK (»uk, »uk, »uk)
Praetor
Odeslal: Monday 06 June 2005 - 19:07:10

2aaa: me taky odesly obe cidla (klikovky i vacky) kratce po sobe, cca po mesici ...
ale cena 1600 za obe je az neskutecna vzhledem k tomu ze s praci me obe prisly neco kolem 9k
Václav
Odeslal: Monday 06 June 2005 - 12:55:08

Také mám VeA ze ©vajcu, r.v. 93, 2,0i GT, mám ji 4 roky, taky mi teď odeąel altík (diody+regulátor). Jinak to docela jde, jeątě odeąla vodní pumpa (netěsnost ve 120 tis.km), rozpadl se palec rozdělovače, prasklo lanko spojky, utekla náplň klimoąky. Zbytek nepočítám (destičky, pakny, akumulátor, občas nějaká ľárovka, výfuk a tak...), to jsou běľné spotřební věci, ty odcházejí na kaľdém autě. Nepamatujeą se, kolego, jakou značku alternátoru jsi to měl?? (Já Delco Remy 100 Ampér).
mates
Odeslal: Wednesday 18 May 2005 - 10:48:04

Čest, zajímavá diskuse...
U mé VeA V6 - rv 94, koupě 2000, dovoz CH, najeto prej 74tis: napřed odeąel diod. mústek na altíku - 6.000,- oprava, pak mi to morgoąi vyčórovali, ąkoda cca 10.000,-, měsíc před plánovanou výměnou rozvodú se ąprajcla spodní kladka, vytočil se ąroub a vych*al olej na asfalt, naątěstí to nepřeskočilo , takľe komplet rozvody + vodní pumpa. Samozřejmě brzd. desky + kotouče + čepy + zad. tlumiche + svíčky + oleje, atd, nějaké to doplnění klimy, jak bylo potřeby. Auto jinak najezdilo se mnou cca 80tis bez nějakejch problémů, ani to moc nerezlo. Teď mám 1/2 roku OmeBe, najeto cca 145tis, tak uvidím, co se bude dít.
riwal
Odeslal: Wednesday 18 May 2005 - 09:41:45

Tywe, to dělá věci ten muj ľvást se tam po opravě objevil jeątě jednou - SORRY !
riwal
Odeslal: Wednesday 18 May 2005 - 09:38:49

No tak abych se taky pochlubil, mám auto asi před dvěma lety přivezený z Němec a mělo asi 80k, pořizovací cena 215k. Rozvody a zadní náprava byla dělaná jeątě v tam u Opla v 74k.
A teď co já (ceny budou i s prací, protoľe já na tom moc nenadělám).
Tak první jsem musel nechat hned udělat geometrii a rovnou výměna předních desek - z neznalosti to bylo u Staigera za 3400,-
Svíčkový kabely origo set (Omnitech) 3400,-
Pak byl zadní díl fuku, vyřeąeno trubkou a koncovkou 2200,-
Střední díl fuku 3000,-
Čidlo vačky a kliky - výměna obojího 1600,-
Silentblok motoru (kost) 900,- to sem měnil sám kupodivu
Oprava zámku (centrál nechodil na dálku) výměna dvou mikrospínačů 800,-
Nová dálka 945,- aktivace 0,-
Trhlej svorník parohů a fouklý těsnení (výměna vąech svorníků a oboje těsnění parohů) 1500,- (díky ms za připomenutí)
No a naposled nový rameno zadního stěrače - origo od NIA za 500,-

Nepočítal jsem samo vylepąení - VDO CDR500, středová opěrka (1100), chromová liąta masky (700), stěrače, oleje, KN filtr (2000), pneumatiky apod.


[ Upraveno St kvě 18 2005, 09:40 ]
riwal
Odeslal: Wednesday 18 May 2005 - 09:36:21

Jo vidíą - doplnim, jeątě ľes mi to připoměl. Doplnim to do původního a» je to pohromadě.
ms
Odeslal: Wednesday 18 May 2005 - 09:27:09

riwi a zabudol si na parohy

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0435 sec,0.0094 z toho dotazů.