• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Tigra :: TIGRA :: Tigra motor :: Re: Jak vymontovat EGR ventil a vyčistit ho?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Renko
Odeslal: Sunday 04 December 2011 - 11:51:33
Zdravím všechny,
nevíte někdo jak se dá vyndat EGR ventil a poté jak se dá vyčistit? Zdá se mi že je špatný, poznám to nějak?

Díky
Poslední odpovědi
Richec
Odeslal: Tuesday 06 December 2011 - 10:34:24

Renko napsal ...

A jak prosím poznám, že EGR funguje správně???


Odkaz
ciba
Odeslal: Monday 05 December 2011 - 23:19:24

pouzij hledat nebo google o egr tu taky bylo hodne napsaneho...
Renko
Odeslal: Monday 05 December 2011 - 22:29:50

A jak prosím poznám, že EGR funguje správně???
ciba
Odeslal: Sunday 04 December 2011 - 22:11:53

hlavne egr musi pred zaslepenim fungovat..
dada
Odeslal: Sunday 04 December 2011 - 21:49:57

zaslepit, zaslepka se nesmí ventilu dotýkat (bránit v pohybu) jinak já to čistil dle NIA tak, ře jsem do nej nalil olej a točil s t tím ventilem šroubovákem dokud nepovolil
Renko
Odeslal: Sunday 04 December 2011 - 21:13:11

Díky a jak jej mám vyčistit zaslepit? Je na to nějaký manuál jak to udělat? Nebo nepopsal by mi to někdo?
Když by byl EGR špatný a já ho zaslepil, dělalo by mi to poté něco?
Díky
Legend
Odeslal: Sunday 04 December 2011 - 17:26:32

Vyčištění úplně vždycky nepomůže a podle vzhledu se nepozná, jestli je špatný. Vyčistit ho můžeš a když bude chyba stále aktuální tak EGR vyměnit. U motoru X16XEL, který nejspíš máš je EGR špatně přístupný, je ze strany motoru směrem ke kabině a je na dvou šroubech myslím torx 45 a v horní části má konektor.
Renko
Odeslal: Sunday 04 December 2011 - 12:49:22

Promiň mohl jsem to popsat více, mám motor 1.6, právě jsem se koukal na ostatní založená vlákna, návod na demontáž jsem již také našel. Nenašel jsem však postup jak je vyčistit a zajímalo by mě jak poznám zda je AGR funkční či ne?

Neporadil by mi někdo prosím?

Děkuji
Martas
Odeslal: Sunday 04 December 2011 - 12:02:47

To je jednoduchy, povolis to cim drzi a sundas ho dolu ... a pak mozna i poznas jestli je spatnej nebo ne.

Jestli ti pripada odpoved prilis obecna tak je umerna otzce - tomu, zes ani nenapsal o jaky motor se jedna.

O tom ze tohle tema je tu popsano opravdu hodnekrat ani nemluvim ale uznavam - hledani da praci kdezto 50x se zeptat je sice jednodussi ale casove podstatne narocnejsi.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0555 sec,0.0186 z toho dotazů.