• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega tuning :: Re: co se nenajde turbonator :)
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
misan26
Odeslal: Monday 13 December 2010 - 18:58:32
tak sem prohlizel net a nasel jsem tento produkt co vy nato ?? :-d

Odkaz
Poslední odpovědi
wisastar
Odeslal: Thursday 16 December 2010 - 08:51:10

hele ale tohle neni jenom vrtule.. oni to mysli jako elektricky turbo ktery pripojis na 12 v a bude ti "tlacit" vzduch ....tohle si normalni clovek nekoupi, to si koupi jenom vymastenej de.... s felicii nebo oktavkou
Jiřik
Odeslal: Thursday 16 December 2010 - 08:12:32

Vrgado, tys měl bejt učitel fyziky! Nechceš napsat knížku o praktických důkazech
fyzikálních zákonů? Jinak ať Vám ty hrnce sloužej _;

vrgadaa
Odeslal: Wednesday 15 December 2010 - 21:13:14

asi se shodneme, ze auto potrebuje vzduch, takze to co s tim udela vrtulka si muzete overit nasledujicim pokusem: Naspulte pusimku, vrazte si do ni vrtulku v trubicce zkuste pres ni nasavat vzduch do plic, myslim, ze se vam to bude libit stejne jako motoru:-) a to pominem, ze uiz ho musi sat pres poskladany papir, i to muzete vyzkouset:-)
JardaB
Odeslal: Wednesday 15 December 2010 - 16:25:03

qpc napsal ...

prostě někdo nechtěl leštit sání,a tak se snažil vymyslet,jak trochu usměrnit tok vzduchu a nemít turbulence..nicméně na prd

Tak jasne, to dava smysl, aby se proud vzduchu usmernil a odstranily se turbulence, musi se dat do proudnice vrtule s pochybnou geomerii, ktera proudici vzduch roztoci a rozviri
vrgadaa
Odeslal: Wednesday 15 December 2010 - 15:14:43

Ja si myslim, ze to neni az tak spatny reseni, zalezi, co ocekavas. Treba by se dal odstranit i filtr sani a ta rotujici vrtulka by nasavane mouchy sekala na drobno. A urcite to vyrazne snizi vykon motoru, takze clovek pak i min zaplati na pokutach.
...
Na druhou stranu, jsou lidi, co maji penez a nevedi co s nima, takze je dobre, ze jsou jedinci, co jim od nich pomuzou. Moji mati taky nedokazi presvedcit, ze jezdit na akce poradane pro duchodce a tam kupovat sileny sunty za nehorazny penize je blbost. Ale kdyz ona ma asi velkej duchod a navic je akce i s veceri, tak proc nevysypat 30ku za nejaky sileny nesmysl? Jsem minulej tyden myslel, ze me omejou... uz jsem dlouho nebyla na zadne akci...
...
A uz tu taky dlouho nebyly magnety na privod do benzinu rozbijejici ropne molekuly pro lepsi horeni a tabletky do benzinu snizujici spotrebu
...
Jiřik
Odeslal: Tuesday 14 December 2010 - 13:48:21

Když jsem u toho, jen upřesním:
nejde o leštění sacích kanálů, jde o vybroušení lamelovými brusnými kotouči ke srovnání otřepů a mírného zvětšení průměru, následné ruční vybroušení po směru toku vzduchu papírem zrn. 100-150.
Tato úprava přinese širší rozsah max. krouťáku, spolu s upravenou škrticí klapkou pak obzvláště v horní třetině ot. spektra.
Zrcadlovým vyleštěním by se zhoršilo vyplachování v pásmu spodních dvou třetin.
qpc
Odeslal: Tuesday 14 December 2010 - 12:56:50

prostě někdo nechtěl leštit sání,a tak se snažil vymyslet,jak trochu usměrnit tok vzduchu a nemít turbulence..nicméně na prd
qpc
Odeslal: Tuesday 14 December 2010 - 12:55:22

dříve nebo poději to to potrubí nasaje a to teprve bude mazec
Jiřik
Odeslal: Tuesday 14 December 2010 - 08:20:45

Čistě teoreticky by měl tento "zlepšovák" výkon znatelně snížit, ale kdo ví, možná to s tím bude jen hůře akcelerovat. Každý přece ví, že je třeba průtok vzduchu co nejvíce otevřít a neucpávat ho nějakými hřídelkami! Toto bude fungovat, jako restriktor v sání u soutěžních aut (ke snížení výkonu).
Kdo chce zvyšovat výkon motoru úpravou sání, přečtěte si naše vlákna
"X16XEL ostré vačky" a "zlepšení běhu motoru"
nejlepší výsledky jsem měl, když jsem zvětšoval průměr škrticích klapek a vybrušoval sací kanály, ovšem až ve vysokých otáčkách (nad 4500)
např. u 20XEV by měl jít zvýšit výkon snadno, už jsem to tady psal- implantací vaček a sání z 20XE. Jestli by pasovaly i svody na VeBe možná, na Omegu určitě ne.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0667 sec,0.0243 z toho dotazů.