• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika :: Re: baterie
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
bubák
Odeslal: Tuesday 29 March 2005 - 14:42:21
Zdravím ,
mám takovej problém:ráno přijdu k autu je rozsvícenej display palubního počítače a vybitá baterie.Nechal jsem auto i baterii proměřit u elektrikáře i na diagnostice,nikde nic nenaąli .Jediné co mi řekl elektr. ľe je dost volný klíňák,ale ten je nedávno měněnej.Předem dík za radu,
mám omegu 2,5td z r.95.
Poslední odpovědi
Tomas
Odeslal: Wednesday 18 May 2005 - 13:02:06

S vymenou remene se doporucuje vymenit i ten napinak, jelikoz je volnejsi a pak to tolik nenapne, a je mozny, ze preskoci na druhou stranu, jelikoz je novy remen kratsi. Jinak ja jsem uz kratkej uhlik na altiku(jenom jeden), takze to davalo dost stavy aby nesvitila kontrolka dobijeni ale malo aby se nabijela baterka, tak jsem vymenil ten kousek s regulatorem a byl klid. Stalo se mi to na dalnici v nemecku, nejdrive, se rosvecovali ruzny kontrloky, az asi po 150 km, chciplo i auto
bubák
Odeslal: Thursday 05 May 2005 - 20:38:53

Zdravím pánové,
řemen jsem vyměnil i skříňku a zatím bez problémů!
Děkuji za rady a at vám to klape. _rendek
bubák
Odeslal: Friday 08 April 2005 - 10:06:09

Zdravím pánové,
tak jsem tam kde jsem byl.Jel jsem za elektrikářem,řekl jsem mu co a jak.proměřil baterii,dobíjení,odběr z baterie při zamčeným autě,skouknul i spínací skříňku a nic,takľe stará písnička o klínovym řemenu.Fakt je ľe byla horká řemenice u altíku,tak jsem objednal orginál opel,vyměním ho a uvidíme. _rendek
Mike
Odeslal: Wednesday 30 March 2005 - 00:46:18

15ka je to, co se sepne po otočení klíčkem do polohy, kde se rozsvítí kontrolky
takľe to asi NIO myslel tak, ľe sice vypneą klíček resp. zapalování, ale zůstane někde slepený kontakt
bubák
Odeslal: Tuesday 29 March 2005 - 19:11:49

Zdravím NIO,
co to přesně znamená 15tka?Nemohl by jsi mi to popsat troąku víc?Je to sloľitá oprava ,nebo to zvládne i amatér jako já?Předem Děkuji za odpověd.
bubák
Odeslal: Tuesday 29 March 2005 - 19:07:00

OK,zkusím doporučený postup a dám vědět jak to dopadlo.Zatím díky za rady.
NIO
Odeslal: Tuesday 29 March 2005 - 19:02:29

bubák85.160.139.109 napsal ...
Zdravím ,
mám takovej problém:ráno přijdu k autu je rozsvícenej display palubního počítače a vybitá baterie.Nechal jsem auto i baterii proměřit u elektrikáře i na diagnostice,nikde nic nenaąli .Jediné co mi řekl elektr. ľe je dost volný klíňák,ale ten je nedávno měněnej.Předem dík za radu,
mám omegu 2,5td z r.95.


vadna spinaci skrinka. nerozepina tzv 15tka.
Lib
Odeslal: Tuesday 29 March 2005 - 17:40:24

1A neni nijak ohromny proud, to je blba 12W zarovka, cili necely jedno zadni svetlo u vebe Ale je zase pravda, ze kdyz to bude bastit neustale, tak za 50-60 hodin mas baterii kaput
[ Upraveno Út bře 29 2005, 05:41 ]
Yper
Odeslal: Tuesday 29 March 2005 - 16:26:47

Chce to změřit napětí při běľícím motoru. Pokud jsi klíňák měnil a neskáče, tak by to nělo být O.K.
Jde také o to, jakou baterku jsi koupil - myslím, ľe jen na zvláątní přání zákazníka ji před prodejem nabijou a to asi jen někde a spolehnout se na to nemůľeą. I novou baterku je dobré před instalací do vozu nabít - vybít a nabít. Myslím, ľe v tvém případě nemusela být správně nabitá.
1) Zkontrolovat napětí při běľícím motoru - 13V je málo a 13,7-14V O.K. (2000-2500 ot/min)
2) Odstavit vůz a vąechno vypnout. Odpojit [+] kontakt na baterce a do série vřadit multimetr s nastaveným průchodem do 10A a změřit průtok proudu. Pokud máą jeątě alarm, tak spínač pod kapotou motoru smáčknout a zajistit a zapnout alarm. Odběry by určitě neměly přesáhnout 1A (to je ohromný proud!). Správné nebo přibliľné hodnoty ti řekne sám elektrikář.
Pokud se průtok bude blíľit téhle hodnotě a nebo ji přesahovat, tak někde je zakopaný pes.
Napětí měř na baterii - pokud bude nízké, tak měřit jeątě i na altíku zvláą». Altík dávat můľe, ale el. relé, které přepouątí přebytky na baterii můľe být vadné a pokud je nízké i na altíku, tak je vadný buď diodový můstek nebo sám altík.
Tohle vąe samozřejmě platí pro případ, ľe klíňák neprokluzuje a s řemenicí alternátoru řádně točí!

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0542 sec,0.0190 z toho dotazů.