• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira podvozek :: Re: Rezervní pneumatika
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Milan
Odeslal: Saturday 29 May 2010 - 19:02:43
Ahoj,zjistil jsem,že mám rezervu totálně sjetou.Mám nové letní i zimní pneu.Jakou doporučujete rezevní pneu,zimní,nebo letní?
Vadí jiný výrobce?Letní mám Pirelli,zmní Kumho.

Zafira 1,9CDTI 88kW
Poslední odpovědi
Brenky
Odeslal: Sunday 30 May 2010 - 17:54:14

JardaB: tak to věřím...omega přeci tak pomalu nejezdí _;
Mohu taky potvrdit...předek 225/40 R18 a zadek 235/40 R18 a žádný znatelný rozdíl (jen tolik neškrábu zadní kola o obrubníky díky té širší gumě)...jen v pneuservise mě upozornili na to, že to tak není dovolené.
JardaB
Odeslal: Sunday 30 May 2010 - 17:35:52

Tak s rezervou se jedna o nouzove dojeti a tam je snad vyjimka - ze to kolo nemusi mit stejny rozmer a vzorek. Dal bych nejake starsi zimni a hotovo. Z vlastni zkusenosti, mel jsem vepredy 235/45R17 a 205/65R15, nic zvlastniho jsem pri jizde nepozoroval, samozrejme jsem nejel 240
Brenky
Odeslal: Sunday 30 May 2010 - 17:19:32

na nápravě musí být stejná pneumatika (výrobce, rozměr, typ pneu - tzn. i vzorek). Tzn., že třeba vpředu musíš mít obě pneu Kumho KW23 a vzadu třeba Kumho17. Jak máš obutou rezervu je každému jedno. Hlavně ať tam je vzorek aspoň 4mm a dobrý tlak. A na celém autě bys měl mít stejný rozměr pneu. Neměl bys mít vzadu širší pneu jak vpředu (tak to má třebas BMW).
Milan
Odeslal: Sunday 30 May 2010 - 16:23:57

ještě prosím jeden dotaz,musí být na jedné nápravě stejný vzorek,mám totiž Kumho KW23 a páté kolo jako rezervu bych měl Kumho17.Liší se vzorkem.Jak to je ve vyhlášce?
Legend
Odeslal: Saturday 29 May 2010 - 20:18:40

Já bych zvolil zimní rezervu. Pro případ, že píchneš v zimě, je to lepší a pokud dojde k defektu v létě, tak je na těch pár km jedno, jestli je zimní nebo letní.
Milan
Odeslal: Saturday 29 May 2010 - 19:39:08

Chci to jen při defektu na dojetí,než se opraví ta poškozená.Auto jsem koupil v bazaru a bylo to jak píši.Jde mi taky o policajty,mám mít plnohodnotnou rezervu.
Martas
Odeslal: Saturday 29 May 2010 - 19:10:42

Tohle rozhodnuti je vyslovene na tobe jestli budes i rezervu pravidelne prezouvat podle rocniho obdobi a nebo pri zmene vyrobce/typu pneumatik.

Standardne je rezerva takova s jakou ji prvni majitel s autem dostal z vyroby.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0446 sec,0.0143 z toho dotazů.