• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér :: Re: Zima z klimatizace
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
"N"
Odeslal: Thursday 19 November 2009 - 21:11:32
Mam OB a teď mi začalo z klimatizace během jízdy v tomto počasí i přes nastavenou teplotu na 22 stupňů při nastavení na Klima foukat přes vývody klimy dost ledovej vduch a to i po zvýšení teploty na 28 stupňů a nepřestává ani podelší době.Vyjímkou je nastavení na HI to by se člověk zase po čase upekl.Nesetkal se někdo z Vás s něčím podobným,než s tím vyrazím k Oplu do servisu?
Poslední odpovědi
JOB
Odeslal: Monday 22 March 2010 - 20:36:39

"N" napsal ...

U Opla mi poskytli docela originální vysvětlení řídící jednotka je prý blízko autorádia a to jak se zahřívá tak jednotka začne vysílat blbosti a pustí studený vzduch.Setkal jste se s tím už někdo????????


To je dle mého nesmysl.Chtěli se tě jen zbavit. Měl jsem podobný problém a odezněl po doplnění chladiva. Přesněji jsem měl chladivo ve voze již třetím rokem a občas si klima dělala co chtěla včetně zbytečného chlazení i když to bylo spíš na jaře než v létě. Nechal jsem tedy chladivo vyčistit a doplnit a od té doby klid.Jo a vyčistit ( vyfoukat ) vnitřní čidlo teploty.
Neříkám že to řeší tvůj problém ale mě to pomohlo.
"N"
Odeslal: Monday 22 March 2010 - 20:17:51

U Opla mi poskytli docela originální vysvětlení řídící jednotka je prý blízko autorádia a to jak se zahřívá tak jednotka začne vysílat blbosti a pustí studený vzduch.Setkal jste se s tím už někdo????????
mravec
Odeslal: Thursday 11 March 2010 - 20:22:50

vo výdechoch na nohy ,sú čidlá teploty. ak by nastal problém v prívode k ním t.j skrat alebo prerušenie nnapájania,riadiačka dostane klamný signál.to platí pre všetky čidlá.
csala
Odeslal: Wednesday 10 March 2010 - 20:07:34

Ešte ma napadol ten malý ventilátorik, ktorý vcucuje vzduch z interiéru a takto vyhodnocuje teplotu v interiéri. Ak by sa prestal točiť a nasávať vzduch, možno by to takto blblo.
"N"
Odeslal: Wednesday 10 March 2010 - 18:57:39

Čidlo pracuje v pořádku,teplota venku souhlasí s údaji na displeji.Prostě venku mráz a v autě po nějaké době taky?????????
Jerry
Odeslal: Tuesday 09 March 2010 - 22:53:21

Mrkni se co ti hlásí venkovní teploměr.
Já měl tento problem když mi čidlo prasklo mrazem a hlasilo, že je venku +56° a automatika vyhodnotila proč by topila když je potřeba chladit.

Jerry
"N"
Odeslal: Tuesday 09 March 2010 - 21:04:38

Tak ta Omega je z roku 98.Dělá to pořád nastavím teplotu na 22 nějakou dobu to pracuje v pohodě a pak se to zblázní a začne foukat ledový vzduch.Nemáte někdo ponětí čím to může být?Když pak zastavím vypnu auto a po nějaké době zase nastartuji už fouká jen ledový vzduch a topí to jen na stupeň HI.Druhý den pak ráno opět vše v pohodě a pak zase stejná situace!!!
Csala
Odeslal: Friday 20 November 2009 - 14:22:10

Brenky napsal ...

Csala: moc s Tebou nesouhlasím. Ono si to "samo" nenastaví nic po odpojení a připojení baterky.
Digi klima se musí nastavovat tak, že stiskneš najednou AUTO a OFF na panelu a podržíš to pár vteřin.
Aspoň tak to platí pro OB. U novějšího modelu netuším.

Ano, moze to byt model od modelu ine.
"N" neuvadza rok vyroby
U mna pri odpojeni a naslednom pripojeni baterky si klima cca 1 minutu riesi svoje veci Rok vyroby 2001.
Brenky
Odeslal: Friday 20 November 2009 - 11:32:45

Csala: moc s Tebou nesouhlasím. Ono si to "samo" nenastaví nic po odpojení a připojení baterky.
Digi klima se musí nastavovat tak, že stiskneš najednou AUTO a OFF na panelu a podržíš to pár vteřin.
Aspoň tak to platí pro OB. U novějšího modelu netuším.
Csala
Odeslal: Friday 20 November 2009 - 07:45:26

Mas klimu automaticku? Skus ju uplne vypnut tlacitkom Off. A po chvili zapnut, mozno to potom zacne makat spravne. Existuje potom este tvrdy reset klimy. Alebo na chvilu odpoj baterku a po pripojenii si klima sama nastavi klapky a ventily do zakladnej polohy.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0522 sec,0.0263 z toho dotazů.