• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Calibra :: CALIBRA :: Calibra motor :: Re: Co se stane když rozvody budou KO?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Peter
Odeslal: Wednesday 30 September 2009 - 11:46:31
Ahoj kluci, zajímalo by mě co se stane když mi prakne třeba řemen v rozvodech nebo se rozsype kladka prostě když se rozsypou rozvody?
Nerozumím tomu může mi to někdo vysvětlit? Díky
Poslední odpovědi
Jiřik
Odeslal: Thursday 08 October 2009 - 13:50:58

Řešení takovýchto teoretických kravin myslím nikomu nepomůže, pokud dobře chápu poslední rozumný problém- spor zněl řemen vs. řetěz. Obojí má své nevýhody, když jsem jezdil na silničních mašinách, všechny měly řetěz- ve vysokých otáčkách je spolehlivější, celkově lehčí , vydrží o něco déle, avšak nechat ho na autě 300tis. je real risk. Ty plastový vodítka podléhají rychle opotřebení. Rozhodně bych se zdržel tvrzení "už nikdy motor s řemenem" a podobně. Tohle je zbytečný, pokud si to vyměníš správně a včas.Razím teorii "udělej si sám" a ještě mě nezklamala. Prostě něco tak choulostivýho jako rozvody nesvěřím nějakýmu hejskovi v servisu, to by musel být někdo komu věřím.
JOB
Odeslal: Monday 05 October 2009 - 21:32:59

Lhex napsal ...

nejsem si jistej, protože jsem takovou věc nikdy nezkoušel... __; zato jsem si hodně hrál s odtrhem a předstihem kladívka... motor bez ventilů v opačným chodu jistě nemá problém, akorát jiskra nebude v předstihu ale ve zpoždění !!(a) takže by asi běžel ale IMHO hodně blbě .. (velorex jsem zatim ještě neměl..)


Zapalování není pevné ale přez lanko pohyblivé atudíš po vypnutí motoru přesuneš vlastně předstih až za horní úvrať a tím pádem vlastně když se motor bude točit opačně tak bude zapalování v předstihu.
Martas
Odeslal: Monday 05 October 2009 - 20:51:10

Velorex jsem videl v TV celkem rychle s tim couval .... Motorku sem zkousel osobne, poslechove to melo zvuk uplne normalni, rozjelo se to taky stejne jako popredu, ale jakej tah to melo nevim, ono se na motorce pozadu dost blbe jezdi.
Lhex
Odeslal: Monday 05 October 2009 - 20:41:28

nejsem si jistej, protože jsem takovou věc nikdy nezkoušel... __; zato jsem si hodně hrál s odtrhem a předstihem kladívka... motor bez ventilů v opačným chodu jistě nemá problém, akorát jiskra nebude v předstihu ale ve zpoždění !!(a) takže by asi běžel ale IMHO hodně blbě .. (velorex jsem zatim ještě neměl..)
JOB
Odeslal: Monday 05 October 2009 - 18:25:53

Ano u dvoutaktu je to jiné,zářný příklad je Velorex s motorem Jawa,kde se pouze pootočilo zapalováním a nastartovalo se opačně.
Martas
Odeslal: Monday 05 October 2009 - 06:10:15

Dvoutakt opacne natocit jde, netvrdim ze kazdejm ale stary Jawy sly v pohode, akorat pak magneto nedobijelo vubec a dynamo davalo opacny napeti _;
vrgadaa
Odeslal: Monday 05 October 2009 - 04:38:54

taky si myslim, ze to nejde, jinakby tam ten borec na tom parniku nekvedlal nejakyma prenastavovacima pakama. Ale mozna by sel opacne nakopnout ten trabant ci pincek? Dvoutakt nema zadny ventily-tam by to snad jit mohlo,
JOB
Odeslal: Sunday 04 October 2009 - 15:08:45

Anonymní napsal ...

vrgadaa napsal ...

neshodnem se a navic i kdyz ma clovek stesti a dela, presne to co ma, tak mi nejak unika, proc by mel po 60 000km vyplaznout xlitru na rozvody. Predpokladam zivotnost retezu cca 200 az 300tkm, tj 3 az 6 vymen remenu s kladkama oproti nulovym investicim retezu. Fakt je, ze jsem retez nemenil ani u dualramu, co mel pres 300tkma nic nerachotilo, hydraulicky napinak pomocneho retezu jsem mel v ruce a vypadal jak novy, halvni retez zadny napinak nemel-spis takovy prohnuty voditko. Proste kus zterely gumy nema co pohanet choulostive casti motoru a kdyz uz tak jen ty rozvody a nemotat do toho dalsi poruchovy clen jako je vodni pumpa.
...
pravda ovsem je, ze nezkousim natocit motor obracene, takze nevim zda by to snesl. Naposledy jsem tento postup videl na nejakym parnicku na Vltave. Borec zastavil motor, hrubou silou necim zakvedlal a pustil zpetny chod (nastartoval motor opacne). Vzhledem k tomu, ze provozni otacky byly asi 100ot/min a vahadla ventilu venku-vypadalo to docela dobre. U auta davm prednost zarazeni zpatecky, preci jen jedna rychlost dopredu a pet dozadu s emoc nevyuzije


To me vzdycky zajimalo jestli jde motor nastartovat obracene Teoreticky by to slo ne? (kdyz se nebudou resit veci jako cerpadlo oleje a vodni pumpa a auto bude mit el zapalovani a ne rozdelovac)


No nastartovat by to asi moc nešlo.možná by to párkrát blaflo ale to je vše.Ten motor má nastavený časování ventilů,tedy když se bude točit obráceně tak to bude všechno jinak.
Anonymní
Odeslal: Sunday 04 October 2009 - 11:23:03

vrgadaa napsal ...

neshodnem se a navic i kdyz ma clovek stesti a dela, presne to co ma, tak mi nejak unika, proc by mel po 60 000km vyplaznout xlitru na rozvody. Predpokladam zivotnost retezu cca 200 az 300tkm, tj 3 az 6 vymen remenu s kladkama oproti nulovym investicim retezu. Fakt je, ze jsem retez nemenil ani u dualramu, co mel pres 300tkma nic nerachotilo, hydraulicky napinak pomocneho retezu jsem mel v ruce a vypadal jak novy, halvni retez zadny napinak nemel-spis takovy prohnuty voditko. Proste kus zterely gumy nema co pohanet choulostive casti motoru a kdyz uz tak jen ty rozvody a nemotat do toho dalsi poruchovy clen jako je vodni pumpa.
...
pravda ovsem je, ze nezkousim natocit motor obracene, takze nevim zda by to snesl. Naposledy jsem tento postup videl na nejakym parnicku na Vltave. Borec zastavil motor, hrubou silou necim zakvedlal a pustil zpetny chod (nastartoval motor opacne). Vzhledem k tomu, ze provozni otacky byly asi 100ot/min a vahadla ventilu venku-vypadalo to docela dobre. U auta davm prednost zarazeni zpatecky, preci jen jedna rychlost dopredu a pet dozadu s emoc nevyuzije


To me vzdycky zajimalo jestli jde motor nastartovat obracene Teoreticky by to slo ne? (kdyz se nebudou resit veci jako cerpadlo oleje a vodni pumpa a auto bude mit el zapalovani a ne rozdelovac)

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1183 sec,0.0694 z toho dotazů.